REKLAMA

Gdyński apartament w bieli

| 23 sty 2017 09:51 0

Motywem przewodnim aranżacji mieszkania położonego nad morzem stały się fale. Od nich wszystko się zaczęło.

Motyw ten wspaniale pasował do nowoczesnego wnętrza dwojga młodych ludzi. Ponadto, jako że apartament mieści się w Gdyni, miał też symbolizować nadmorski klimat – opowiada projektantka Karolina Łuczyńska. 

Płynne linie pojawiające się w całym wnętrzu równoważą proste formy mebli, sprzętów oraz dodatków. Co ciekawe – motyw fali został również wykorzystany w recepcji budynku, dzięki czemu mieszkanie ładnie koresponduje z całym apartamentowcem.

Wyspa w kuchni

Wnętrze ma charakter otwarty. Aneks kuchenny płynnie łączy się z salonem, nie pozostaje jednak całkowicie na widoku. Część wypoczynkową od roboczej oddziela bowiem wyspa, będąca w pełni funkcjonalnym miejsce przyrządzania posiłków. Na blacie umieszczono białą płytę elektryczną, nad którą dumnie prezentuje się dekoracyjny okap ze szkła, pełniący również rolę oświetlenia. Rama oraz blat wykonane zostały z tego samego materiału co kuchenna zabudowa. Na frontowej części wyspy, która graniczy z salonem, zastosowano takie same panele jak te zdobiące ścianę nad blatem.

Aneks kuchenny zaprojektowano tak, aby wykorzystać dosłownie każdy metr powierzchni. Zabudowę zapewniającą sporo miejsca na przechowywanie wykonano na wymiar. Jej fronty stanowią połączenie lakierowanej bieli z ciepłym odcieniem okleiny meblowej, co pozwoliło uzyskać efekt nowoczesnego i ponadczasowego wnętrza. Przewaga białych elementów tworzy kompozycję, która rozjaśnia kuchnię. Równomierny podział frontów podkreślony jest przez bezuchwytowy system otwierania szafek oraz całkowitą zabudowę sprzętów.

Na podłodze zastosowano dębowe drewno, które konsekwentnie współgra zarówno z elementami na zabudowie, jak i na wyspie. Przestrzeń między blatem a górnymi szafkami najpierw ozdobiono panelami 3D, a następnie zabezpieczono szkłem.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!