REKLAMA

Inspirujące projekty kuchni otwartych na salon

| 03 lis 2016 11:09 0
Granicę pomiędzy kuchnią a salonem wyznacza tutaj kilka elementów. Wzrok najbardziej przyciąga wysoka wyspa, która po zewnętrznej stronie została zaadaptowana na wygodne siedzisko - niezwykle oryginalne rozwiązanie. Projekt: Konrad Grodziński. Fot. Bartosz Jarosz.

Kuchnia otwarta na salon jest bardzo częstym zabiegiem aranżacyjnym. Warto jednak, choćby symbolicznie, wydzielić jej przestrzeń. Zobaczcie, jak robią to polscy projektanci.

Współczesna moda na otwarte przestrzenie sprawia, że kuchnia w nowoczesnych domach i mieszkaniach często przyjmuje postać aneksu, wyeksponowanego na przestrzeń pokoju dziennego lub zajmuje miejsce otwartej na inne pomieszczenia wnęki. 

Otwarta przestrzeń dzienna ma wiele zalet: optycznie powiększa wnętrze, jest idealna w niewielkich mieszkaniach, ułatwia interakcję domowników, przebywających w różnych pomieszczeniach. Jest również modna.

Zazwyczaj jednak, nawet jeśli jesteśmy zwolennikami otwartych wnętrz, zależy nam na logicznym podziale przestrzeni, opartym na ich odmiennych funkcjach. Chcąc oddzielić przestrzeń kuchni od salonu mamy do dyspozycji wiele rozwiązań, które nie tylko symbolicznie wyznaczą granicę pomiędzy pomieszczeniami, ale będą również pełnić rolę elementu dekorującego wnętrze.

Jednym z popularnych sposobów jest półwysep lub wyspa, usytuowane wzdłuż niewidocznej granicy pomiędzy pomieszczeniami. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, gdyż oprócz zastępowania ścianki działowej, może również pełnić rolę domowego baru, oferować dodatkowe miejsce na przechowywanie sprzętów i akcesoriów kuchennych, a nawet być przestrzenią zmywania naczyń czy gotowania posiłków. 

CAŁY ARTYKUŁ I GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!