REKLAMA

Jak doświetlić garderobę czy korytarz?

| 23 sty 2014 15:31 0

Niekiedy doświetlenie pomieszczeń znajdujących się na poddaszu przy użyciu okien połaciowych lub pionowych jest trudne lub wręcz niemożliwe. Wtedy skorzystać można ze świetlików tunelowych, które będą źródłem naturalnego światła.

Światło ma niebagatelny wpływ na kreowanie atmosfery panującej we wnętrzu. W równym stopniu dotyczy to światła naturalnego, jak i sztucznego. W przypadku niektórych pomieszczeń, np. garderób, korytarzy czy klatek schodowych, obok światła sztucznego, możemy zapewnić dostęp również światła naturalnego. Sposobem na to są świetliki tunelowe - interesująca alternatywa dla sztucznego oświetlenia

Najprościej rzecz ujmując, świetlik to nic innego jak rura biegnąca od dachu budynku do sufitu, która może mieć postać elastycznej harmonijki lub sztywnego tunelu. Właśnie tędy wpadają promienie słoneczne. Do wnętrza trafiają one za pośrednictwem tunelu światłonośnego o średnicy kilkudziesięciu centymetrów. Od strony pomieszczeń wylot świetlika wykończony jest specjalnym pierścieniem i szybą. Niektórzy producenci dodatkowo wyposażają go w żarówkę, dzięki czemu po zapadnięciu zmroku zmienia się w efektowny plafon.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!