REKLAMA

Jak ozdobic ściany? Oto kilka niebanalnych propozycji

uk | 22 cze 2015 09:49 1

Ściany można ozdobić zarówno poprzez określone malowane wzory, jak i charakterystyczne struktury wykonane z płyt betonowych oraz tynków wapiennych.

Do dekorowania ścian nadaja się m.in.tynki i farby wapienne oraz funkcyjne, a także powłoki dekoracyjne. 

Wapno jest jednym z najbardziej tradycyjnych surowców budowlanych z ponad tysiącletnią historią zastosowania w architekturze. Jego porowata struktura pochłania nadmiar wilgoci, stopniowo oddając ją podczas wietrzenia, co przekłada się na jakość procesu oddychania ścian.

Dostepne są różnorodne kolory oraz struktury - do wyboru jest tynk wierzchni drapany, rowkowany lub modelowany.  

Mineralne masy szpachlowe na bazie wapna ozdobią ścianę w stylu klasycznym, śródziemnomorskim lub nowoczesnym. Używając jednego produktu, można tworzyć nieograniczone rodzaje powierzchni. Dzięki bogatej ofercie barw i kreatywnej technice wnętrze nabierze wyrazistego charakteru.

Jeśli chodzi o malowanie ścian, modne są wielokolorowe pasy w tonacji pastelowej, delikatnie zachodzące na siebie - efekt "przecierki" oraz łączenie kolorów w tonacjach intensywnych. w tym przypadku barwy są "oddzielone" od siebie wyrazista linią. 

Z kolei beton architektoniczny pozwala na otrzymanie trwałych i estetycznych powierzchni, przy zachowaniu lekkości. Płyty np. marki Morgan & Möller otrzymywane są za pomocą unikalnej technologii produkcji z dodatkiem włókna szklanego.

Dzięki temu procesowi płyty mają unikatowy wzór, bogatą kolorystykę oraz wysoką wytrzymałość materiału. Zaaranżowanie jednej ściany w pomieszczeniu betonowymi płytami dekoracyjnymi stwarza klimat loftu. Płyty dobrze komponują się z drewnianymi podłogami i meblami.

 

 

 

1 komentarz. Skomentuj!