REKLAMA

Jak urządzają mieszkania Polacy?

uk | 18 lut 2015 13:34 0

Urządzając mieszkania Polacy preferują styl minimalistyczny i nowoczesny. Powodzeniem cieszą się też wnętrza w klimacie rustykalnym. Najmniej lubiane są aranżacje w stylu glamour.

Polacy preferują 2-3 pokojowe mieszkania w granicach 60 mkw. Często wykończone pod klucz, co stanowi rozwiązanie wielu problemów wynikających z zakupu mieszkań w stanie deweloperskim. Sporo uwagi poświęcamy układowi pomieszczeń.

Wnętrza muszą pozwalać na komfortową aranżację mebli, do których jakości również przykładamy coraz większą wagę. W badaniu „Jakie meble kupują Polacy” przeprowadzonym przez TNS i Centrum im. Adama Smitha na zlecenie Agata Meble wykazano, że funkcjonalność jest najważniejszym kryterium wyboru zabudowy meblowej.

  • Urządzamy stylowo i często zmieniamy

    Marcin Małecki, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele

    Funkcjonalność mieszkania rozumiemy poprzez jego lokalizację oraz charakter wnętrza. Lubimy aranżacje nowoczesne, ułatwiające wykonywanie codziennych czynności. Stąd rosnąca popularność takich rozwiązań, jak półki wysuwne, oświetlenie meblowe, zawiasy wspomagające otwierania i zamykanie mebli lub, mówiąc o okuciach budowlanych, systemy drzwi przesuwnych, ułatwiające przechodzenie między pokojami.

    Wystrój mieszkań zmieniamy stosunkowo często. Statystyki pokazują, że ściany malujemy średnio co 3 do 5 lat. Wtedy też najczęściej decydujemy się na zakup nowych mebli.

    Co ciekawe, wśród powodów wymiany, niemal połowa respondentów wskazuje zużycie starej zabudowy. Chęć zmiany wystroju deklaruje z kolei 1/3 badanych. Najmniejszy odsetek osób decyduje się na nowe meble wtedy, gdy rozpoczyna urządzanie nowego mieszkania.


 

 

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!