REKLAMA

Krzesła tapicerowane czy nie – które lepsze?

ps | 01 kwi 2015 11:32 0
Marcin Guba, pracownia MGM Design. Fot. Archiwum

Bez względu na to, czy pasuje do naszej koncepcji, czy wręcz ją psuje, krzesło jest elementem który bezwzględnie musi pojawić się w każdym wnętrzu. Jakie są obecnie najmodniejsze oraz po które w wyposażaniu wnętrz, sięgają częściej polscy klienci - opowiada projektant Marcin Guba.

Oferta jest bardzo szeroka. Okazuje się, że tak prosty mebel może w znaczący sposób zmienić charakter naszego salonu, jadalni, sypialni, czy nawet łazienki. Traktowany jest czasem jako dekoracja, dopełnienie wizji projektanta, ale jego funkcja jest oczywista i znana wszystkim - krzesło służy do siedzenia.

Wybór

Wiele czynników ma wpływ na wybór rodzaju tego mebla. W pierwszej kolejności jest to przeznaczenie, czyli do czego tak na prawdę będzie ono nam służyć. Czy będzie to krzesło, na którym zamierzamy spędzać długie godziny zagłębieni w lekturze, czy przysiądziemy na nim na krótką chwilę, by wpić szybką kawę przed wyjściem do pracy. Osoby młodsze często kierują się trendami i wybierają krzesła, które nie koniecznie muszą być wygodne, ale mają być elementem dekoracyjnym wnętrza, nadawać mu charakter, przyciągać wzrok i robić wrażenie. Wybierają krzesła z tworzyw sztucznych lub drewna, w intensywnych kolorach lub zupełnie surowe w swoim wyrazie. Forma- całkowicie dowolna.

Bywa, że jedynie przeznaczenie świadczy o tym, że jest to krzesło. Osoby takie prowadzą zazwyczaj bardzo intensywny tryb życia i kierują się zupełnie innymi kryteriami niż osoby bardziej dojrzałe.

Gdy tempo życia zwalnia, ludzki organizm domaga się wygody i komfortu. Tu górę biorą krzesła tapicerowane, profilowane, miękkie i wygodne. Osoby w średnim i starszym wieku dostrzegają funkcjonalność mebla, coraz częściej uwzględniając również walory estetyczne.

Krzesło ma być solidne, służyć przez wiele kolejnych lat i dzielnie spełniać swoje zadanie. Dominuje wzornictwo bardziej klasyczne, eleganckie i dojrzałe. Wciąż są dekoracją dla wnętrza. Często kolorystyka i rodzaj tkaniny tapicerskiej współgra z tkaniną na sofie, z zasłonami, tworząc niebywały klimat.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!