REKLAMA

Krzesło tapicerowane – chciane czy nie w polskich domach?

ps | 01 kwi 2015 11:35 0
Projektantka Agnieszka Pawłowska. Fot. Archiwum

W polskich domach od lat preferuje się krzesła tapicerowane, to one stanowią synonim komfortu. Trudno jednak stwierdzić na ile jest to wybór konsumencki, a na ile producencki, gdyż krzesła oferowane na polskim rynku nie posiadające elementów tapicerki były po prostu niewygodne – podsumowuje Agnieszka Pawłowska.

Producenci mebli z uzasadnionych przyczyn decydowali się na rozwiązania proste konstrukcyjnie i technologicznie, a to niestety wykluczało wszelkiego rodzaju profilowania drewna czy materiałów drewnopochodnych, tym samym ergonomię.

Na szczęście dla użytkowników czasy się zmieniają, technologia pozwala na coraz więcej za coraz mniej, a konkurencyjność rynku wymusza na producentach poszukiwania nowych form komfortu.

Dlatego, w dzisiejszych polskich domach coraz częściej można ujrzeć krzesła, których proporcja jest z goła odmienna od dobrze nam znanej, zwłaszcza w przypadku elementów tapicerskich, które zostają ograniczone do minimum.

Obecne pokolenie zdecydowanie chętniej decyduje się na krzesła częściowo tapicerowane, a nawet pozbawione elementów tapicerki. Aktualnie projekty nawiązują do kultowych wzorów ikon desingu jak Thonet, Eames, Jacobsen, Starck. Natomiast w przyszłości krzesła powinny być projektowane na zasadzie modułów, unifikacji - modyfikacji elementów, by zapewniać użytkownikowi możliwość dostosowania go do potrzeb w czasie, gdyż coraz częściej zmieniamy swoje otoczenie.

Ewolucji ulega styl naszego życia - dom zmienia się w biuro, a biuro w dom i to wszystko należy mieć na uwadze, gdy znów pomyślimy o kolejnym krześle.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!