REKLAMA

Kuchnia XXI wieku – stawia na nowoczesność

ps | 13 sie 2015 13:23 0

Wyznacznikiem nowoczesności mebli jest dziś poziom zadowolenia ich użytkowników. Wygoda sięgania po przedmioty, przechowywania, łatwa dostępność do wnętrza szafek, szuflad, a także estetyka, to efekt prawidłowego doboru okuć i rozwiązań meblowych. Pewne jest, że te użyte w nowoczesnej kuchni, spełnią najwyższe standardy.

Wygodniej u góry

Producenci mebli mogą korzystać z szerokiej gamy okuć dedykowanych meblom kuchennym. Jednymi z nich są modne, estetyczne i ergonomiczne podnośniki klap szafek górnych. Na czym polega ich nowoczesność? Gwarantują kluczowe funkcje, jak możliwość pozostawienia klapy w dowolnej pozycji, wspomaganie otwierania oraz amortyzowanie domykania klapy. Fronty klapy reguluje się bezproblemowo w trzech płaszczyznach: góra-dół, lewo-prawo, przód-tył, nie pomijając regulacji szerokości szczeliny między frontami. Podnośniki dają również możliwość montażu frontów całkowicie szklanych.

Nowocześnie w obszarze pracy

Realizując kuchnię na miarę XXI wieku, warto zadbać o przestrzeń wokół blatów. Nowym rozwiązaniem w tej kwestii jest trzecia generacja oświetlenia LED Loox, czyli m.in. super nowoczesne źródła światła:LED 2025/2016 do montażu nakładanego lub wpuszczanego w otworach ø 58 mm, LED 2040 do montażu nakładanego lub wpuszczanego w otworach ø 35 mm i taśma LED 3028 24 V.

Pierwsze rozwiązanie sprawdza się szczególnie dobrze w doświetlaniu obszarów roboczych. Zaletami są bardzo długi czas sprawnej pracy, designerski wygląd opraw, minimalna emisja ciepła, współpraca z jednym zasilaczem oraz przede wszystkim mocne, jasne światło. Wartą wspomnienia nowość stanowią też meblowe systemy audio. Takie, jak 105 i 420 zmieniają kuchenną zabudowę w zestaw Hi-Fi i umożliwiają odbiór stacji radiowych oraz odtwarzanie muzyki z laptopa, tabletu lub smartfona za pomocą technologii Bluetooth.

U dołu z komfortem

Dolne szafki zabudowy meblowej też wymagają uwagi. Nowoczesny, kreatywny stolarz doradzi w nich zastosowanie komfortowych systemów szuflad. Ze wspomaganiem wysuwania, amortyzatorem siły hamowania, pełnym wysuwem, krytymi prowadnicami oraz systemem bezuchwytowego otwierania. Warto zwrócić uwagę na opcję montażu szklanych paneli bocznych. Efekt jest bardzo estetyczny, a samo szkło jest obecnie jednym z najmodniejszych materiałów stosowanych w meblach kuchennych. i nie tylko. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!