REKLAMA

Kun Whiskey Bar: projekt chińskiego klubu w stylu lat 20

Redakcja Propertydesign.pl | 23 gru 2016 17:04 0

Chiński śpiewak Yang Kun zlecił pracowni Four O Nine zaprojektowanie klubu dla jego bliskich przyjaciół, którzy są oddanymi fanami…. cygar i whisky. Tak powstało wyjątkowe wnętrze Whiskey Bar Kun w Pekinie.

Głównym założeniem projektu było nawiązanie stylistyką do klubów z lat 20. ubiegłego wieku na Manhattanie, które w tym czasie cieszyły się ogromną popularnością wśród Nowojorczyków. To właśnie w nich bogaci przedsiębiorcy, gwiazdy Hollywoodu i ich goście mogli czuć się swobodnie.

- Takie detale jak kasetonowy sufit, ukryte drzwi, fotele skórzane, szary marmur, a do tego kolor indygo tworzą nieco mroczne, ale bogate wnętrze baru i nawiązują tym samym do złotej epoki lat 20. - mówi Łukasz Kos, architekt Four O Nine.

Dużo uwagi projektanci poświęcili temu, aby określić i rozróżnić tereny prywatne, pół-prywatne i publiczne. Najbardziej sprzyjając kontaktom jest główna sala z barem i małą sceną dla improwizowanych występów samego Yanga Kuna. Sam bar robi wrażenie, jest typowo japoński i niski.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!