REKLAMA

Łazienka czarno biała – zobacz 15 oryginalnych projektów

| 14 sty 2016 08:57 0

Czarny kolor jest trendem łazienkowym ostatnich lat. Biel natomiast jest trendem ponadczasowym. Co zatem zrobić aby zaprojektować najmodniejszą łazienkę? Wystarczy w subtelny sposób połączyć te dwie barwy. Oto kilkanaście pomysłów na czarno białą łazienkę od polskich projektantów.

Łazienka, w której dominuje czerń to jeden z najbardziej widocznych trendów wśród projektantów i designerów wnętrz. Wielu klientów zastanawia się, czy jest to bezpieczna barwa ze względów praktycznych. I tu należałoby klientów uspokoić, ponieważ kolor czarny jest tak samo bezpieczny jak każdy inny. Na dowód tego, co widać też po zdjęciach zaprezentowanych w naszej galerii, często, klasyczne, białe umywalki, sprzęty i meble łazienkowe mają swoje odpowiedniki w kolorach ciemnych, w tym czarnych. Czarno biała łazienka może być klasyczna – jak przedstawiliśmy w tytule artykułu, ale także będzie się pięknie prezentowała w styku nowoczesnym, czy vintage, który ze zdwojoną siłą powraca „na salony”.

Rozświetlona czerń

Istnieje przesąd, że czarna łazienka będzie pomniejszała wizualnie przestrzeń pomieszczenia. Otóż wystarczy do ciemnych płytek użyć jasnego, a nawet białego koloru fug, dzięki czemu łazienka będzie bardzo dynamiczna. W przypadku łazienek czarno białych warto zastosować odpowiednie oświetlenie. W takim wnętrzu dobrze odnajdą się listwy ledowe. Jest to propozycja dla wnętrz nowoczesnych, natomiast w ciemnej i klasycznej łazience, dobrze będzie wyglądał masywny żyrandol w kolorze złota.

Podłoga

Kolor czarny może być użyty w łazience jako akcent lub jako barwa dominująca. Ciemny akcent na pewno będzie zwracał uwagę, a do tego stworzy wiele dodatkowych możliwości dekoratorskich opartych na zabawie formą i kolorem. Połączenie czarno białe pięknie prezentuje się na podłodze w łazience. Trendem w ostatnich latach jest układanie dynamicznej podłogi, składającej się z płytek o różnym kolorze i wielkościach. Podłoga nie koniecznie musi przypominać szachownicę, bardziej pożądana jest podłoga nieregularna. Należy pamiętać, że w czarnych łazienkach kontrastowe dodatki są obowiązkowe – rozświetlają wnętrze i tworzą wyjątkowy klimat.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!