REKLAMA

Loftowe mieszkanie w szwedzkiej kamienicy

| 29 lis 2016 13:36 0
Przestrzeń w mieszkaniu zaaranżowano z pomysłem. Za ścianką działową, na której zlokalizowano kominek urządzono pokój telewizyjny z biblioteczką. Fot. Per Jansson.

Na powierzchni 211 metrów kwadratowych w starej szwedzkiej kamienicy powstało loftowe wnętrze rozświetlone słońcem i zachwycające przytulnością.

Wysoki sufit w salonie i jasne kolory nadają wnętrzu przestronności. Bogato rozmieszczone okna dachowe i szczytowe, wychodzą na wszystkie strony budynku i zapewniają nieograniczony dostęp dziennego światła.

Przytulne i eleganckie kombinacje

Wśród użytych materiałów prym wiedzie drewno. Wykończono nim podłogę w salonie i sypialni, wykonano z niego obudowę kuchenną oraz wyłożono fragmenty ścian w łazience i jadalni. Drewniany jest również stolik kawowy w salonie, komoda i fotel bujany w sypialni oraz okładzina na schodach w przedpokoju.

Ciepłe barwy drewna przełamuje biały kolor, którym pokryto ściany w całym mieszkaniu. Z kolei grafitowa posadzka w kuchni stanowi wyrafinowany, surowy akcent, kontrastujący z subtelną klasyczną kombinacją bieli i drewna.

Przestrzeń z pomysłem

Oprócz eleganckiego wykończenia i dbałości o dekoracyjne detale, mieszkanie zachwyca ciekawym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni. Salon i pomieszczenie, w którym zlokalizowano kącik telewizyjny z biblioteczką rozgranicza efektowna ścianka działowa, która stanowi jednocześnie miejsce lokalizacji kominka. Po jej obu stronach zostawiono miejsce na komunikację, a powierzchnię pod skosami potraktowano w praktyczny sposób: wpasowując po jednej stronie niewielką sofę, po drugiej – komodę z szufladami.

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Per Jansson.

Zdjęcia: Per Jansson.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ GALERIĘ ZDJĘĆ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!