REKLAMA

Mały balkon - idzie wiosna, więc zobacz jak go urządzić

uk | 13 marz 2015 11:02 0

60% mieszkań w Polsce jest wyposażona w balkon. Często jednak trzyma się tam rzeczy, które nie mieszczą się w domu. Tymczasem, nawet jeśli jest mały, może on służyć nam na wiele sposobów – jako strefa relaksu, domowy ogródek, miejsce spotkań, jadalnia albo dodatkowa przestrzeń do dobrze zorganizowanego przechowywania.

60% mieszkań w Polsce jest wyposażona w balkon. Często jednak trzyma się tam rzeczy, które nie mieszczą się w domu. Tymczasem, nawet jeśli jest mały, może on służyć nam na wiele sposobów – jako strefa relaksu, domowy ogródek, miejsce spotkań, jadalnia albo dodatkowa przestrzeń do dobrze zorganizowanego przechowywania.

Meble odpowiednie na balkon to takie, które pomogą oszczędzić miejsce, ułatwią utrzymanie porządku i pozwolą cieszyć się nową, pięknie zaaranżowaną przestrzenią.

Na balkony i tarasy najlepsze będą lekkie, składane stoły, krzesła czy leżaki, które możemy rozstawić, kiedy chcemy poczytać książkę, napić się kawy z przyjaciółką czy po prostu poleżeć.

Przy niewielkim metrażu na balkonie poleca się też artykuły pozwalające maksymalnie wykorzystać przestrzeń w narożnikach (np. narożne stojaki na kwiaty czy półki) oraz przedmioty wielofunkcyjne, takie jak skrzynia, na której można wygodnie usiąść. Warto dodać, że produkty przeznaczone na balkon są wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne.

Balkon to szczególnie dobre miejsce na domowy ogródek. Przy jego aranżacji pomogą doniczki, skrzynki, kwietniki, stojaki oraz półki ścienne. 

Przy urządzaniu balkonu warto pamiętać o dodatkach. Kolorowe poduszki, odporne na wilgoć dywaniki, ozdoby, świeczki czy produkty do nakrywania stołu w żywych kolorach i o wyrazistych wzorach zapewnią nam komfort i pomogą stworzyć odpowiedni nastrój.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!