REKLAMA

Marco Sousa - miejskie inspiracje. Zapraszamy na wywiad z projektantem

Urszula Koronczewska | 03 lut 2015 10:33 0
Komoda

Marco Sousa, projektant, producent i twórca marki Bat Eye tworząc swoje projekty inspiruje się... miastami. Według niego, każde miejsce ma specyficznych charakter. I różne historie miejskie mają swe odbicie właśnie w meblach!

Jaka jest Pana koncepcja projektowania?

Moja koncepcja tworzenia to kreowanie „migawek” z całego świata. Dążę do tego, żeby użytkownicy moich mebli mogli „wziąć” części miast do swoich domów. Chcę, żeby moje meble personifikowały kolektywną pamięć różnych miejsc na świecie. W związku z tym, że każde miejsce ma swój unikalny charakter, chciałbym opowiadać poprzez projekty różne ponadczasowe historie. „Dodając” do tej idei funkcjonalność, zamierzam łączyć sztukę z designem.

Czy można w takim razie powiedzieć, że to miasta stanowią inspirację dla twoich projektów?

Oczywiście. Jestem nimi zainspirowany, ponieważ pasjonuję się nimi. Miasta opowiadają historie. Słucham ich i wyłapuję je, interpretuję oraz odtwarzam w wyrazistej wizji. Miasto tętni życiem w każdym zakątku, na każdej ulicy, często niezauważalnie, nawet w miejscach, w których ludzie najmniej tego oczekują. Spacerując bez celu, z blokiem rysunkowym i ołówkiem w ręku, szkicuję to, co przyciąga moją uwagę. Kształty, ruch oraz gesty przeistaczam w meble jako formę prezentującą atrybuty danego miejsca.

Po jakie materiały sięgasz najczęściej, tworząc określone projekty?

Wybieram najszlachetniejsze materiały, z tego względu, że wierzę, że wpływają na osiągnięcie doskonałego designu. Stosuję różne gatunki drewna, a zwłaszcza drewno pochodzące z tropikalnych drzew, gatunki takie jak caviuna, palisander bądź drewno różane oraz wszelkie połączenia z różnymi płytkami i satynowymi tekstyliami. Materiałem, który stosuję często są złote blaszki.

Dziękuję za rozmowę. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!