REKLAMA

Meble "w podróży" - Gabriela Bellon

uk | 16 kwi 2015 09:40 0

Moje meble mogą towarzyszyć ich właścicielom, gdziekolwiek oni pojadą. Meble te mają za zadanie sprawić, że ich użytkownicy będą czuli się wszędzie jak u siebie w domu. Z projektantką rozmawia Urszula Koronczewska.

Jaka idea łączy Pani projekty?

Chcę kreować meble charakteryzujące się ponadczasową stylistyką. Wszystkie moje projekty łączy prostota formy, funkcjonalność oraz materiał, który wykorzystuję.

A jakie materiały najbardziej Pani lubi w projektowaniu?

Wykorzystuję różne materiały, na przykład lakierowany metal oraz takie szlachetne materiały jak naturalne drewno europejskie i stal nierdzewna. Lubię kontrast między tymi elementami. Drewno symbolizuje według mnie czystość i ciepło. Z kolei stal nierdzewna umożliwia zaznaczanie wyraźnych konturów formy mebla oraz wydobywanie z niej lśniącej, "gładkiej" elegancji.

Co stanowi dla Pani inspirację?

Moja inspiracja pochodzi zewsząd. Z różnych miejsc, z różnych doświadczeń. Myślę, że na moje projekty wpływa również fakt, że życie swoje dzielę między różne kraje i dzięki temu poznaję odmienne kultury. Jednak najważniejszym źródłem inspiracji i największą motywacją jednocześnie jest dla mnie specyficzna potrzeba połączenia designu i innowacyjnych rozwiązań funkcjonalnych.

Dziękuję za rozmowę.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!