REKLAMA

Meblowe nowości – prosto z targów Meble Polska – fotorelacja!

| 17 marz 2016 14:05 0

Tysiące kupców meblowych z całego świata przyjechało do Poznania między 8 i 11 marca 2016 roku, by podczas tej największej prezentacji oferty polskiej branży meblowej kontraktować meble z Polski.

Co zostało pokazane?

Po targowych stoiskach można było zauważyć, że producenci stawiają na mocne, zdecydowane kolory, chociaż nadal najmodniejsze są szarości i beże. Klienci jak i projektanci są bardziej odważni, stawiają na zdecydowanie wzory, coraz bardziej odważne meble. Doszukują się nietypowych wzorów, podchodzą do wyposażania wnętrz bardzo indywidualnie. 

Po za tym na stoiskach w tym roku, zaprezentowano nie trendy, natomiast w dużej mierze, to ca najlepiej się sprzedaje. 

Niemcy słyną z samochodów, Francja z wina a Polska słynie z mebli

Ekspozycję zwiedziło ponad 20 tysięcy osób. Wśród targowych gości byli przedstawiciele niemal wszystkich najważniejszych grup zakupowych z Niemiec oraz szeroka reprezentacja przedstawicieli sieci salonów meblowych i dystrybutorów hurtowych z prawie 50 krajów. Poza Polakami i Niemcami najliczniej reprezentowani byli kupcy meblowi z Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Czech Francji, Litwy, Rosji i Belgii. W tym roku pojawiły się także hurtowi odbiorcy mebli ze Stanów Zjednoczonych czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Meblowe okno na świat

W tym roku na targowych gości czeka wyjątkowo bogata oferta firm z 12 krajów: Polski, Białorusi, Chin, Czech, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Słowacji, Ukrainy i Włoch. Blisko 260 wystawców zaprezentowało swoje meblowe nowości na powierzchni ponad 40.000 mkw. Do udziału w targach zgłosili się niemal wszyscy wiodący polscy producenci mebli, w tym m.in.: Grupa IMS, Szynaka, Forte, Meble Wójcik, FM Bravo, VOX, Paged, KMK Klose, LUDWIK STYL, HOME CONCEPT, RAMETA, FAMEG, Gala Collezione, VERO, HILDING, M&K FOAM czy Klaster ELBLĄG. Największy wzrost liczby wystawców zanotowano w tym roku w segmencie mebli tapicerowanych. Bardzo bogata była także oferta producentów materacy.

Design, szkolenia, debaty

Tak jak w roku ubiegłym targom Meble Polska 2016 towarzyszyły Targi Wnętrz Home Decor o podobnym, kontraktacyjnym profilu. Ciekawym źródłem inspiracji była arena DESIGN. Odbywające się w jej ramach liczne konferencje, warsztaty i prelekcje stanowiły doskonałą okazję do wymiany doświadczeń między specjalistami z branży oraz cenne źródło wiedzy o najnowszych trendach w projektowaniu. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!