REKLAMA

Mieszkanie nie może być tylko bezmyślną kopią aktualnych trendów

| 04 maj 2016 09:48 0

Dlaczego warto współpracować z profesjonalistą przy projektowaniu wnętrz i czym może grozić współpraca z projektantem, który nie ma wiedzy i doświadczenia? Problematykę zgłębia projektantka Anna Pawłowicz ze studia Anna Marta Projektuje.

Współpraca z dobrym architektem wnętrz to praktycznie gwarant, że nasze oczekiwania estetyczne oraz praktyczne zostaną spełnione. Doświadczony projektant posiada nie tylko rozeznanie w wiedzy branżowej oraz cenach poszczególnych elementów wystroju (co jest niewątpliwie istotne przy określonym budżecie). Dysponuje przede wszystkim zespołem zaufanych, sprawdzonych podwykonawców: ekipy wykończeniowej, stolarzy, szklarzy itp. Dobra komunikacja między architektem, a ekipą na etapie realizacji projektu zaowocuje sprawną i terminową finalizacją. Tuż przed rozpoczęciem prac projektant dostarcza wykonawcom pełny i kompleksowy projekt techniczny – ułatwia to dokładną wycenę usług wykończeniowych, a także wyjaśnia szczegółowo wizję wnętrza.

Jeśli zdecydujemy się na projektanta, który nie jest profesjonalistą, a ma konkurencyjnie niskie ceny możemy niestety spodziewać się wielu problemów. Nasze mieszkanie nie może być dla projektanta kolejną bezmyślną kopią aktualnych trendów wnętrzarskich. W mojej pracy wykorzystuję swoje wyczucie estetyczne, staram się być na bieżąco z obowiązującą modą jednak nigdy nie przenoszę tego "na siłę" do mieszkania klienta. Projekt to nie tylko upiększenie, to w głównej mierze ergonomiczne rozplanowanie przestrzeni, "wczucie się" w osobę, która będzie w niej mieszkać i poruszać się. Dobry architekt zadaje pytania, wyjaśnia oraz szuka optymalnych rozwiązań. Warto zapłacić większą kwotę za projekt i być spokojnym o efekt końcowy niż oddać mieszkanie w ręce kogoś, dla kogo będzie ono jedynie polem do eksperymentów.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!