Układ przestrzenny mieszkania na potrzeby projektu został nieco zmieniony. Początkowo w miejscu salonu znajdowała się sypialnia z oknem balkonowym, do której wchodziło się bezpośrednio ze „ślepej” kuchni. Ściana dzieląca te pomieszczenia została zburzona, dzięki czemu powstała otwarta strefa dzienna. Problem stanowiło jednak niedostateczne oświetlenie dużego pomieszczenia.
Postanowiliśmy zaaranżować wnętrze w taki sposób, aby braki naturalnego światła nadrobić oświetleniem sztucznym, które w połączeniu z białą kolorystką ścian da efekt jasnego wnętrza. Dekoracyjne światło emitowane tradycyjnie i przez lampy halogenowe zamontowane zostało we wnękach pomieszczenia i częściowo podwieszonym suficie. Dzięki temu poprawiliśmy także nieco niekorzystny kształt pomieszczenia i wyodrębniliśmy strefy o różnej funkcji – mówi Marta Kilan, projektantka wnętrza.
Ważną rolę w budowaniu nastroju salonu odgrywają też jasne meble w neutralnych kolorach, które Justyna i Jarek otrzymali „w spadku” po poprzednich właścicielach. Przytulny klimat wnętrza zapewniły dekoracyjne zasłony i podłoga z dębowych desek, a wyrazu dodała podwieszana pod sufit huśtawka. Ta alternatywa dla bujanego fotela szczególnie przypadła do gustu Pani domu, ale służy nie tylko rodzicom do odpoczynku po ciężkim dniu pracy – to także ulubione miejsce zabaw dzieci.
ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA
4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!