REKLAMA

Mieszkanie w Moskwie w stylu loft

| 25 lis 2016 12:52 0
Za zabudową, wzdłuż której ustawiono stół jadalniany, schowano inne funkcje mieszkania, jak sypialnia i gabinet. Projekt: Crosby Studios. Fot. Evgeny Evgrafov.

Industrialne mieszkanie, którego wystrój powstał z inspiracji rzeźbami Donalda Judda, architekturą Konstantina Melnikova oraz atmosferą takich miejsc, jak Green Point i West Village.

Gusta właścicieli tego mieszkania, położonego w wiekowym budynku blisko centrum Moskwy i architektów z rosyjskiej pracowni Crosby Studio, okazały się być takie same. Owocem ich współpracy jest to industrialne mieszkanie, którego wystrój powstał z inspiracji rzeźbami Donalda Judda, architekturą Konstantina Melnikova oraz atmosferą takich miejsc, jak Green Point i West Village. 

Lokal przeszedł gruntowny remont - usunięto między innymi wszystkie ścianki działowe. Pomieszczenia takie, jak sypialnia i gabinet zostały przesunięte wgłąb pomieszczenia, podczas gdy strefa dzienna urządzona została wzdłuż ściany fasadowej, z trzema funkcjami, zlokalizowanymi w prostej linii: kuchnią, jadalnią oraz kącikiem wypoczynkowym, gdzie domownicy mogą spocząć na hamaku lub pooglądać TV, schowane w szafie. 

Aby uniknąć wrażenia, że aneks kuchenny znajduje się w jadalni, górne szafki wykończono w bieli, harmonizującej z kolorem ścian, co sprawia, że zabudowa zlewa się wizualnie z resztą pomieszczenia i "znika". W ciekawym miejscu usytuowano sypialnię, do której wejście schowano za zabudową meblową, sąsiadującą z drzwiami wejściowymi do mieszkania. 

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!