REKLAMA

Mieszkanie w stylu loft: zobacz, jak je urządzić

| 07 lis 2016 15:04 0
Fot. HK-Living

Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych już w połowie XX wieku, kiedy artyści upodobali sobie stare, ogromne przestrzenie opuszczonych fabryk, magazynów, poddaszy i zaczęli je adoptować na wnętrza mieszkalne.

Czym bardziej surowy klimat z zachowaną historią miejsca tym lepiej dla miłośników kreatywnych rozwiązań i ludzi szukających inspiracji. Architektom coraz bardziej spodobały się wnętrza loftowe i zaczęli szukać kompromisu pomiędzy surowym wnętrzem, a komfortem jego mieszkańców. I tak zaczęła się nie tylko moda na mieszkania loft, ale również na styl industrialny w urządzaniu wnętrz.

Surowy styl od lat dziewięćdziesiątych rozwija się w bardzo szybkim tempie. Głównym założeniem stylu industrialnego jest już nie tylko renowacja i łączenie starych mebli z nowymi, ale również tworzenie nowoczesnych połączeń we wzornictwie z materiałami w klimacie przemysłowym. 
Stawiamy na maksymalną prostotę. Meble stylizowane na wyposażenie starych zakładów przemysłowych i fabryk to najczęściej stoliki z palet na kółkach od starego wózka z fabryki lub drewniana skrzynia z transportu lub po amunicji.

Minimalizm i eklektyzm

Stół do jadalni wybieramy najczęściej drewniany ze względu na jego ponadczasowości, ale możemy się zdecydować na przełamanie ciepłego, naturalnego drewna metalową podstawą. Krzesła są idealnym pomysłem na kreatywne szaleństwa. Bardzo modnym i pasującym do loftów rozwiązaniem jest łączenie różnych krzeseł. Tu możemy postawić na totalny eklektyzm i połączyć krzesło metalowe z ciepłym tapicerowanym, które spokojnie możemy postawić obok krzesła w barokowym klimacie. Takie połączenia nadadzą nietuzinkowy charakter jadalni. 
Kuchnia otwarta na salon, przypominająca kuchenne zaplecze restauracji, lub bardzo minimalistyczna zabudowa szaf kuchennych to dwa sposoby na wprowadzenie loftowego klimatu w kuchni.

CAŁY ARTYKUŁ I GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!