REKLAMA

Minimalizm w stylu japońskim. Zobacz wnętrze z Tokio

| 08 lis 2016 13:39 0
Salon i jadalnia tworzą wspólną otwartą przestrzeń. Fot. Koichi Torimura.

Japończycy to miłośnicy oszczędnych form i funkcjonalnych rozwiązań. Zapraszamy do obejrzenia nowoczesnego mieszkania w centrum Tokio!

Zlokalizowane w finansowej dzielnicy jednej z największych metropolii świata mieszkanie, zostało poddane gruntownej renowacji. Właściciele to małżeństwo – Pan domu w wieku 40+ lat i Pani domu w wieku lat 30+, którzy nabyli lokal z uwagi na bliskie sąsiedztwo ich miejsc pracy.

Czyste i przestronne

Oboje oczekiwali od przestrzeni przestronności oraz efektu czystości i sterylności – bez typowego „domowego” klimatu. Projektant Kozo Yamamoto, założyciel pracowni PANDA, miał za zadanie stworzenia nowoczesnej, minimalistycznej przestrzeni. Miały się w niej znaleźć: przestrzeń dzienna z kuchnią, jadalnią i salonem, sypialnia master bedroom, gabinet oraz pokój gościnny, z możliwością zaadaptowania w przyszłości na dziecięcy.

Wzdłuż przekątnej ściany

Rezultatem połączenia marzeń klientów i wizji architekta jest projekt Room 407 - wnętrze o oszczędnej formie, ale z odrobiną kreatywnego szaleństwa. Postawiono na liczne schowki, pozwalające utrzymać uporządkowaną, czystą przestrzeń. Autor projektu nie chciał jedynie powiększyć przestrzeni poprzez zwykłe wyburzenie ścian działowych. Zrezygnowano z niektórych pomieszczeń, dodano również nowe.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ I ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!