REKLAMA

Modne wnętrze: nowoczesne i funkcjonalne

| 19 paź 2016 10:13 0
Za każdym z drewnianych frontów zabudowy kryje się szafka wymierzona perfekcyjnie pod wymiar klasycznego pudełka z płytą DVD. Fot. Mariusz Purta/P2 FOTO

Jasne, przestronne a przy tym odpowiadające nie tylko najnowszym trendom, ale przede wszystkim potrzebom domowników. Koniecznie zobaczcie jak mieszka Aneta i Paweł.

120-metrowe mieszkanie miało tradycyjny układ przestrzenny, z dużą ilością ciągów komunikacyjnych. Po zmianach powstała otwarta przestrzeń z towarzyszącą jej kuchnią.

Otwarta przestrzeń

Kiedy Aneta i Paweł zgłosili się do architekta Konrada Zduńskiego, była na etapie przeprowadzki, a priorytetem w projektowaniu wnętrza była przestrzeń. Zależało nam na tym, żeby było dużo miejsca do przechowywania. Przeprowadzaliśmy się ze znacznie większego domu i towarzyszyła nam obawa, że się po prostu nie pomieścimy – opowiada właścicielka. Mieszkanie, choć o sporym 120-metrowym metrażu, miało tradycyjny układ przestrzenny, z dużą ilością ciągów komunikacyjnych. Korytarze zajmowały dosyć dużo miejsca i powodowały poczucie ewidentnej straty – opowiada architekt Konrad Zduński. Zrezygnowaliśmy z oddzielnego holu i wyburzyliśmy ścianę pomiędzy kuchnią a dużym pokojem. Powstała otwarta przestrzeń z towarzyszącą jej kuchnią, wchodzącą w mały zaułek, z którego jednak bardzo mocno wystaje – dodaje architekt.

Tak odmieniona strefa dzienna stała się centrum całego mieszkania, swoistym „mieszaczem ruchu” – jak określił ją sam autor projektu. Bezpośrednio z nią skomunikowana jest strefa prywatna pana i pani domu, do której prowadzą dyskretne drzwi schowane w wysokiej, drewnianej zabudowie. Z kolei dostęp do usytuowanej po przeciwległej stronie salonu przestrzeni dzieci – z dwiema równorzędnymi sypialniami, łazienką i garderobą – zapewniają przeszklone przesuwne drzwi.

CAŁY ARTYKUŁ I GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!