REKLAMA

Motyw ludowy - modny w połączeniu z modernistycznym designem

ps | 20 marz 2015 12:21 0

Styl łączący modernistyczny design z elementami czerpanymi ze sztuki ludowej to tzw. new folk lub modern folk. Istotną rolę odgrywa w nim wiele elementów, w tym także drewno, które jest obecne w elementach wyposażenia oraz na podłodze.

  • Katarzyna Śliwińska, z firmy RuckZuck

    W urządzaniu wnętrz coraz częściej sięgamy po elementy tradycji i kultury regionalnej. Niesłabnąca popularność stylu skandynawskiego, a także duże zainteresowanie kierunkiem śródziemnomorskim oraz prowansalskim potwierdzają, że lokalne wzornictwo jest chętnie wykorzystywane w aranżacji nowoczesnych mieszkań czy domów. Również polskie motywy ludowe posiadają wielu zwolenników, dla których folkowa estetyka to nie tylko wyrazisty dodatek, ale też punkt wyjścia do zdefiniowania unikalnego, nieco awangardowego charakteru wnętrza. Bogactwo folklorystycznych wzorów dobrze sprawdza się w połączeniu z jasnymi podłogami. Deski w odcieniach chłodnego beżu, lnu, kremu, a także szarości, stanowią doskonałe tło dla ludowych dekoracji. Podkreślając ich tradycyjną estetykę, nawiązują jednocześnie do nowoczesnego designu, dzięki czemu umożliwiają stworzenie unikalnej kompozycji aranżacyjnej.

Kolorystyka

Podstawowymi barwami są czerwień, zieleń i błękit. Często towarzyszą im również żółcie i pomarańcze. Występujące w intensywnych, żywych odcieniach kolory, dobrze komponują się z bielą, tworząc energetyzujący klimat wnętrza.

Desenie

Wiodącymi motywami są kwiaty oraz pasy. Pojawiają się one na akcesoriach, obiciach mebli, ale również na tapetach pokrywających ściany.

Dodatki

Koronkowe serwety, haftowane obrusy, łowickie wycinanki, a także poduszki, narzuty oraz firany zdobione ludowymi wzorami, stanowią niezbędny element każdej folkowej aranżacji. Utrzymane w tradycyjnej stylistyce dekoracje, ciekawie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, dodając im przytulności i uroku.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!