REKLAMA

Najnowszy projekt Omeny Mensah: dowiedź się więcej

| 03 lis 2016 14:55 0
Omenna Mensah. Najnowsza kolekcja marki Ammadora to Sun & Moon. W skład kolekcji obok lamp i mebli wchodzą także ekskluzywne dodatki takie jak tace, pudełeczka, etui na chusteczki. Fot. Bartosz Jarosz

Prezenterka pogody, dziennikarka i gospodyni programu „Domy gwiazd”, prezes fundacji, kobieta biznesu. Omenaa Mensah opowiada o pracy, artystycznych inspiracjach i najnowszej kolekcji marki Ammadora.

Dziennikarka, prezenterka pogody, założycielka i prezes fundacji Omenaa Foundation, która pomaga dzieciom w krajach afrykańskich – prowadzi działalność charytatywną w zakresie edukacji. Właścicielka marki Ammadora, pod którą tworzy ekskluzywne meble i dodatki o artystycznym charakterze. Z Omenaą Mensah rozmawiamy o pracy i artystycznych inspiracjach.

Na początku tego roku, dokładnie w Walentynki, miała miejsce premiera kolekcji mebli Love marki Ammadora. Czym planuje Pani zaskoczyć w kolejnym projekcie?

Zawsze zaznaczam, że nie projektuję, ale współpracuję z różnymi artystami i projektantami oraz salonami sprzedaży tworząc cechy danej kolekcji pod dane miejsce czy osobę. Spinam to wszystko w całość i w efekcie – na bazie danego projektu – powstaje cała kolekcja. Najnowsze kolekcje marki Ammadora to „Sun” i „Moon” stworzone w kooperacji z Valevsky, na które składają się lampy, stoliki nocne oraz dodatki do domu, takie jak tace, etiu na chusteczki, gazetniki. Są one efektem współpracy marki Ammadora i firmy Valevsky. Właśnie Kinga Valevsky stworzyła w kooperacji ze mną kolekcję lamp. Jesteśmy już po pierwszej sesji zdjęciowej do katalogu promocyjnego. Odbyła się na 50. piętrze wieżowca Złota 44, w wyjątkowych wnętrzach z widokiem na Warszawę, więc wyjdzie z tego – mam nadzieję – fenomenalny katalog; unikalny, dedykowany naszym wyjątkowym partnerom oraz klientom. Premierę przygotowujemy na koniec wakacji. Produkty te będą dostępne w segmencie premium, w sprzedaży m.in. w salonach Mesmetric i Heban. W tym projekcie goszczą również częściowo meble ze wspomnianej kolekcji Love, którą przygotowałam dla JMB Design.

Jak wiele w projektach mebli – nieco ekstrawaganckich, ale i zmysłowych – możemy odnaleźć z Pani osobowości?

Myślę, że bardzo dużo... Bardzo trafnie, wydaje mi się, określił najnowsze kolekcje jeden z moich redakcyjnych kolegów z TVN24, gdy tylko wrzuciłam pierwsze zdjęcia na Instagram, mówiąc „Omena! Jakie te rzeczy są seksowne...” (śmiech). To dobre określenie dla projektów Ammadory. Ale przede wszystkim jestem kobietą biznesu i doskonale wiem, że zawsze koncepcja artystyczna podlega konfrontacji z rzeczywistością konsumencką naszego społeczeństwa, które jest dość konserwatywne. Kupując meble klienci zazwyczaj wybierają meble zachowawcze. W każdej kolekcji oczywiście staram się przemycać mocniejszy akcent, który ją wyróżnia. Na przykład w kolekcji „Love” są to nadruki, które są takim lejtmotywem, pojawiającym się od czasu do czasu. Jednak zazwyczaj klient finalny wybiera bardzo stonowane elementy, te których tak bardzo nie eksponujemy promując kolekcję. Taka jest też natura naszego społeczeństwa, widoczna chociażby w sposobie ubierania się. Zachowawczy sznyt widoczny jest też w designie. Dlatego wychodząc naprzeciw wymaganiom klienta przy każdej kolekcji tworzę coś bardziej stonowanego, klasycznego zachowawczego. Na przykład w kolekcji Love mieliśmy łóżko Heart z wyrazistymi nadrukami. Gdy tylko zmieniłam tapicerkę zagłówka na bardziej klasyczną od razu posypały się zamówienia.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O NAJNOWSZYM PROJEKCIE OMENY MENSAH

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!