REKLAMA

Napis ścienny – detal jakim można zbudować charakter

| 29 cze 2016 10:01 0

Ludzie doszukują się coraz to nowych pomysłów na aranżację swoich wnętrz. Z pewnością jednym z najnowszych trendów w aranżowaniu codziennych przestrzeni jest ozdabianie ścian napisami. Dlaczego? W rozmowie z Piotrem Sawczukiem wyjaśnia właścicielka marki DekoSign – Olga Bochenek-Dobrowolska.

Skąd wzięła się moda na napisy ścienne we wnętrzach? Skąd przyszła do Polski?

Już dawno temu popularnym sposobem na okazywanie swoich poglądów, przynależności czy sympatii w formie tekstowej, stały się t-shirty z nadrukiem. Pokazywano na nich zarówno grafiki jak i wymowne, znaczące hasła. Moda ta szybko opanowała cały świat, jednak stopniowo stawała się zbyt powszechna i utraciła na swojej świeżości i unikalności. W ostatnich czasach modnym i oryginalnym sposobem na personalizację wnętrz i przestrzeni stały się dekoracyjne napisy. W rozmowach jakie prowadzimy ze współpracującymi z naszą marką architektami, słyszymy, że Polacy mają coraz większą świadomość i potrzebę mieszkania w spójnych wnętrzach, dopasowanych do ich potrzeb i osobowości. Poprzez to jak mieszkają chcą pokazać kim są, jakie mają upodobania i styl bycia. Właśnie w ten sposób powstało zapotrzebowanie na takie produkty. Szlaki przetarły nam naklejki ścienne, które są dość popularne do dziś.

Czy napisy umieszczane we wnętrzach na ścianach, jako ozdoba, są już trendem? 

Myślę, że trendem można nazwać zjawisko wyrażania się poprzez hasła, cytaty, wymowne teksty. Napisy ścienne to raczej forma tego trendu. Dopiero teraz pojawiają się pojedyncze firmy oferujące dekoracje wnętrz w formie napisów, wciąż pokazujące nowe możliwości, materiały, formy i projekty. Jest to stosunkowo świeży bardzo unikalny i przez to tak wartościowy pomysł. Detal jakim można zbudować cały charakter. Dlatego sądzę, że złote czasy jeszcze przed nami.

Jakie napisy są najpopularniejsze? Jaki napisy w swoich domach chcą mieć Polacy?

W naszej ofercie posiadamy standardowe modele, starannie zaprojektowane i przemyślane. Jednak każdy klient może stworzyć z nami swój własny wyjątkowy napis. Dzięki temu dokładnie widzimy czego poszukują Polacy. Jeśli chodzi o dom, zdecydowanie poszukują tekstów związanych z miłością i życiem rodzinnym. Chcą stworzyć ciepły klimat, atmosferę gościnności i spokoju przy domowym ognisku. Drugą wyróżniającą się grupą są klienci, poszukujący napisów dekoracyjnych do swoich biur. Tam rządzi przede wszystkim tematyka motywacyjna, dająca siłę do działania, tworzenia i rozwijania się. Tworzymy unikalne wzory pod specjalne zamówienie naszych klientów. Każdy z nich jest inny i to nas szczególnie fascynuje. A co najważniejsze mamy możliwości i pomysły, aby dokładnie odpowiedzieć na ich potrzeby i stworzyć wymarzoną dekorację, poprzez którą wyrażą swój unikalny styl. 

Dziękuję za rozmowę. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!