REKLAMA

Nowoczesne wnętrze w drewnie i cegle

| 07 lis 2016 10:19 0
Podłogę w salonie i jadalni wykończono egzotycznym drewnem Doussie. Fot. Bartosz Jarosz.

Chociaż dom urządzony jest w stylu nowoczesnym, to jednak ma w sobie coś z nieprzemijającej klasyki.

Duże płaszczyzny oraz jasne powierzchnie to atrybuty aranżacji domu, stworzonego przez architekt Magdalenę Bonin-Jarkiewicz. Wizja projektu opierała się na dwóch głównych założeniach: prostocie i oszczędności. Właścicielom zależało na otwartej, funkcjonalnej i przede wszystkim ciepłej przestrzeni z małą ilością mebli. Otwarte pomieszczenia parteru wypełniają więc przyjazne i ponadczasowe kolory ziemi: ciepłe brązy, różne tonacje beży oraz łagodne écru. Mocniejszy ton nadają aranżacji wyraziste faktury ręcznie formowanej cegły, którą harmonijnie przeciwważy poler gresu.

Ciepła część gościnna domu

Salon i jadalnia są przykładem na to, że gościnna część domu może mieć nie tylko reprezentacyjny, ale również ciepły i familijny charakter. Bez wątpienia rodzinny klimat wprowadza tu duży stół, przy którym inwestorzy wraz z dwoma synami celebrują codzienne posiłki. Sporych rozmiarów jadalniany mebel, ustawiony w centralnej części parteru, zdradza również towarzyski charakter właścicieli. Przy dużym stole organizują zarówno kameralne obiady rodzinne, jak i spotkania z większą liczbą gości.

W familijny charakter jadalni znakomicie wpisuje się dekoracja ścienna – symbol genealogii. Ręcznie malowane drzewo, z wieloma kwiatostanami i delikatnymi listkami niebanalnie zdobi wnętrze, jak również przypomina, że rodzina jest tym, co w życiu najcenniejsze.

Salon w kolorach ziemi: beże i brązy

Popołudniowy odpoczynek po pracy czy krótka wizyta znajomych z reguły odbywają się w salonie. To wnętrze tworzy przestrzeń telewizyjna, która łączy się z centralną strefą wypoczynku, wyposażoną w proste kanapy w kolorze gorzkiej czekolady oraz niewielki stolik kawowy. Klimat salonu kreuje także narożny kominek, wyłożony marmurem Breccia Sarda – wyjaśnia Magdalena Bonin-Jarkiewicz. Do minimalistycznej aranżacji odrobinę finezji wnosi subtelna lampa umieszczona centralnie nad strefą wypoczynku.

CAŁY ARTYKUŁ I GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!