REKLAMA

Nowy trend w aranżacji wnętrz: ściana jak podłoga

| 02 lis 2016 15:32 0
Parkiet warstwowy dębowy lakierowany klasa natur - jednolita kolorystyka bez wad i przebarwień_fot. serwis Parkiety24

Jeszcze niedawno niezwykle popularne było malowanie jednej ze ścian innym kolorem. Następnie świat nowoczesnych wnętrz zdominowała nieotynkowana cegła. W jaki sposób konwencję aranżacji przestrzeni łamią najmodniejsze aktualnie projekty?

Najbardziej wizjonerskie rozwiązania są zarazem oryginalne i wszechstronne. Dlatego też ściany wykończone materiałem podłogowym stanowią harmonijne dopełnienie wnętrz nie tylko nowoczesnych, ale i tradycyjnych. Wszechobecne drewno to w końcu nieodłączny element aranżacji rustykalnych, skandynawskich, klasycznych oraz eko.

Pozornie ekstrawagancki pomysł wykończenia ściany materiałem podłogowym sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu. Najczęściej znajduje zastosowanie w sypialni, wypełniając przestrzeń u wezgłowia łóżka. Może stanowić ciekawe tło dla galerii zdjęć czy też półek, które dla kontrastu mogą być wykonane z materiału w kolorze dominującym w pozostałych częściach.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ NA TEMAT NOWEGO TRENDU W WYKAŃCZANIU WNĘTRZ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!