REKLAMA

Park Miejski w Piastowie rozświetliła wyjątkowa świąteczna iluminacja

| 21 gru 2016 12:57 0
Fot. materiały prasowe

Bez żadnej przesady można powiedzieć, że takiej dekoracji nie ma nigdzie indziej na świecie. W Piastowie Park Miejski rozświetliła świąteczna iluminacja wybrana w konkursie, a zaprojektowana przez.... siedmioletnią Wiktorię Mińko. Wymyślony przez nią renifer ze świata dziecięcej wyobraźni przeniósł się do rzeczywistości za sprawą firmy Multidekor, która na swój koszt wyprodukowała i zamontowała iluminację.

Świąteczny konkurs został zorganizowany z okazji jubileuszu 90-lecia Piastowa i 20-lecia działającej w nim firmy Multidekor, a odbył się pod koniec listopada. Do udziału zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy Piastowa. Największą przychylność głosujących internautów i jury zyskała praca Wiktorii Mińko. Rysunek autorstwa siedmiolatki przedstawiał uśmiechniętego renifera na tle rozświetlonego gwiazdami nieba.

– Zainteresowanie konkursem cieszy, bo oznacza, że mieszkańcy chętnie angażują się w nasze inicjatywy i chcą mieć wpływ na swoje otoczenie – mówi Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa. – A trzeba przyznać, że Piastów ma spore tradycje w tym zakresie. Nawet obecna nazwa naszego miasta została w 1926 roku wyłoniona w drodze konkursu – podkreśla.

Wracając do tegorocznej iluminacji: wybranie rysunku to dopiero początek – żeby renifer Wiktorii mógł zamieszkać w Piastowie, do pracy przystąpili projektanci Multidekor.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!