REKLAMA

Podłogi drewniane na topie

uk | 16 lip 2015 10:28 0

Podłogi z drewna znowu są modne. Świetnie sprawdzają się w salonie, kuchni, sypialni, a nawet w łazience. Do każdego z tych wnętrz, w zależności od przeznaczenia, można dobrać inny gatunek drewna, czy sposób jego wykończenia.

Bacznie obserwująca i kreująca światowe trendy firma UZIN, wiodący producent chemii podłogowej ogłosiła 2015 rokiem podłóg drewnianych.

Intensywny rozwój rynku podłóg drewnianych sprawił, że w ostatnich latach producenci zrozumieli, że osiągnięto kres możliwości technologicznych w ich budowie – zauważa Dariusz Turski, rzeczoznawca Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy i doradca techniczny firmy UZIN – Ich aktualne działania sprowadzają się do rozwiązań designerskich, takich jak łączenie w podłodze różnych materiałów w celu uatrakcyjnienia wyglądu wierzchniej warstwy drewna. Nikogo już dzisiaj nie dziwią wstawki z innych gatunków drewna, wypełnianie kolorowymi żywicami, kamieniami czy też metalami. I tak technologia zatoczyła koło, gdyż ta technika to nic innego jak XVII wieczna inkrustacja ale na trochę inna skalę – pointuje.

Na rynku dostęone są różne rodzaje podłóg drewnianych, dzięki czemu zarówno miłośnicy rustykalnych, jak i nowoczesnych wnętrz mogą znaleźć projekt, który spełni ich oczekiwania. Nowoczesne technologie pozwalają obecnie produkować materiały, które wyglądają jakby wyszły spod mistrzowskiej ręki rzemieślnika, są to jednak elementy fabrycznie gotowe.

Stanowią one ponad 80 proc. oferty salonów podłogowych. – Wśród nich najpopularniejsze są dziś deski dębowe, które dają się świetnie barwić. Najczęściej wybór pada na deski bielone, biało-szare i delikatnie postarzane poprzez szczotkowane. Obecne technologie mimo, ze na skalę przemysłową czerpią całymi garściami z doświadczeń XVII wiecznych stolarzy. Nawet najwięksi krajowi producenci desek warstwowych, coraz śmielej wprowadzają do swojej oferty podłogi ręcznie postarzane. Klienci zdecydowanie rzadziej decydują się dziś na drewno egzotyczne – mówi Tomasz Mielcarek z poznańskiego salonu podłogowego direct floor.

Inwestorzy mogą wybierać spośród desek litych oraz warstwowych. - Wśród tych drugich na szczególną uwagę zasługują deski wykonane  z kilku warstw tego samego gatunku twardego drewna, gdyż są one dużo bardziej bezpieczne w montażu oraz użytkowaniu niż tradycyjny materiał lity. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż otrzymujemy podłogę niezwykle stabilną i mniej wrażliwa na różnice wilgotności oraz temperatury podczas użytkowania - mówi Dariusz Turski.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!