REKLAMA

Pokój dziecka – dobrze urządzona mała przestrzeń

Marta Rybak | 01 kwi 2015 12:48 0

Rodzice wyposażając pokój swoich dzieci w nowe meble muszą czasami nieźle się nagłowić w jaki sposób pomieścić miejsce do spania, regały, szafy, komody, miejsce na nauki i odrabiania lekcji. Do tego wszystkiego przydałby się także kącik do zabawy i odpoczynku.

Mała przestrzeń nie musi także oznaczać małych mebli. One mają być wielofunkcyjne i pomagać w ekstremalnych, domowych warunkach.

Kluczowe w aranżacji małych pokojów dzieci są rozwiązania, które łączą mobilność, wielofunkcyjność, rozwój kreatywności maluchów. Jeszcze przed zakupem łóżka warto pomyśleć o takim, które na powierzchni zaledwie 2 m² połączy miejsce do spania z funkcją przechowywania dużych gabarytowo przedmiotów takich jak sprzęty sportowe i sezonowe rzeczy. Idealnie gdyby było jeszcze wyposażone w pojemne szuflady, do których wygodnie wrzuca się bieliznę i małe zabawki.

Nie chodzi też o to żeby dziecko miało mnóstwo pamiątek, ale żeby rodzice zadbali o ich piękną prezentację w widocznym miejscu. Mają przypominać o zwycięstwach i niesamowitych przygodach pociech. A co zrobić gdy miejsca brakuje na dodatkowy regał? Trzeba pomyśleć o łóżku, które ma także miejsce z półkami. Jeśli dodatkowo jest możliwość ich podświetlenia dyskretnymi lampkami LED, tym lepiej!

Dzieci uwielbiają skrytki i bazy, w których mogą się zaszyć, schować przed światem. W salonie często brakuje miejsca żeby rozstawić krzesła i powiesić na nich koc. Dobrą alternatywą jest prosty stelaż, który można dokupić do łóżka. Zarówno jeżdżący jak i przytwierdzony do ramy łóżka posłuży na wiele lat. Wystarczy zwiewna tkanina i namiot Indian, łódź podwodna czy statek kosmiczny jest gotowy do zabawy. Gdy dziecko podrośnie stelaż z powodzeniem posłuży jako miejsce do ekspozycji biżuterii, lampek lub apaszek.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!