REKLAMA

Pokój szyty na miarę dziecka

| 30 cze 2016 10:51 0

To jak dziecko będzie postrzegało świat wokół siebie, w dużej mierze zależy od rodziców. Zdaniem Agaty Słomy, architekta wnętrz i blogerki, dobry projekt zaczyna się od rozmowy.

Jak najlepiej zaaranżować pokój dziecka, aby przebywanie w nim sprawiało mu dużo przyjemności?

Przede wszystkim musimy poznać jego marzenia i oczekiwania.Warto też od najmłodszych lat wpływać na kształtowanie dobrego gustu naszych pociech.

Dziecko doskonale wie czy wKażdy, niezależnie od wieku ma własne upodobania. oli łóżko piętowe czy zwykłe, czy toleruje róż, a może woli kolor czerwony. Jeśli już nie pozwala nazywać się dzieckiem, to jest duże prawdopodobieństwo, że zechce pokój w kolorze szarym, biało - czarnym lub granatowym. Oczywiście rodzice mają więcej szczęścia, gdy wybierze jasny kolor ścian, bo za dwa lata z pewnością będzie trzeba je przemalować. Wszak gust zmienia się z wiekiem.

Co z miejscem do przechowywania różnych rzeczy, których w pokoju dziecka jest co niemiara?

Kluczowa sprawa w pokoju dziecięcym to miejsce na przechowywanie zabawek. Najlepiej jest zaplanować dużo miejsca na drobiazgi w taki sposób, aby łatwo i szybko można było zgarnąć rzeczy z podłogi i schować je na swoje miejsca. Pudła i wszystko co można łatwo przenieść będą znakomicie się do tego nadawały.

Ważną kwestią jest także szafa na ubrania dziecka. Na tyle przestronna i pojemna, aby mogły się w niej zmieścić także te, w których dziecko będzie dopiero chodziło lub już powoli z nich wyrasta. Idealna będzie szafa z podziałami na sekcje. Warto tak zaprojektować wnętrze szafy, aby dziecko miało swobodny dostęp do wybranej części swoich ubranek.

Urządzając pokój dziecka powinniśmy pamiętać także o tym, że ono wciąż rośnie, a co za tym idzie - może szybko „wyrastać” z mebli. Warto mimo wszystko zadbać o to, aby miało ono meble we właściwej dla siebie skali. Jak osiągnąć kompromis?

Z pomocą przychodzą meble „rosnące” wraz z wiekiem dziecka. Na rynku jest spory wybór zarówno mebli w skali dziecka, jak i tych, które można zmieniać i przekształcać, zależnie od jego wzrostu.

Warto zadbać o dobry gust naszych dzieci od najmłodszych lat?

O to aby dorastały w otoczeniu naturalnych materiałów, drewna, tkanin dobrej jakości, estetycznych wzorów i dobrze dobranych kolorów. Szmaciane lalki są o wiele piękniejsze od plastikowych. To nic, że w przedszkolu dzieci bawią się wszystkim. Niech w domu mają to, co dla nich najlepsze.

Dziękuję za rozmowę.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!