REKLAMA

Polskie projekty wzornictwa przemysłowego w Starym Browarze

| 19 sty 2017 14:51 0
Nowymodel.org w Starym Browarze fot. Nowymodel.org

Stary Browar znany jest z promowania i współpracy z polskimi designerami. Dotyczy to nie tylko projektantów mody czy biżuterii, ale także sztuki użytkowej: mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Tym razem nawiązał współpracę z lokalną fundacją NowyModel.org, która w jednym z licznych zakamarków Starego Browaru przygotowała alejkę ze swoimi projektami.

Można w niej zobaczyć ciekawe polskie projekty wzornictwa przemysłowego, a także na nich odpocząć. Odbędą się tu również warsztaty w czasie których dzieci zrobią m.in. ekolampę z cenionym na świecie designerem, Cyrylem Zakrzewskim.

Fundacja NowyModel.org to organizacja lokalna. Jej siedziba mieści się w Suchym Lesie koło Poznania i zrzesza wielu artystów z Wielkopolski, choć otwarta jest też dla projektantów z różnych stron kraju i świata. Zajmuje się ona wdrażaniem do produkcji wybranych projektów nowoczesnych mebli oraz innych artykułów wyposażenia domu i ogrodu. Przywraca też do życia designerskie „perełki” z przeszłości, czyli meble zaprojektowane przez wybitnych twórców, które nigdy dotąd nie były produkowane lub zostały zapomniane, a dziś są klasykami wzornictwa.

Przez najbliższe tygodnie na balkonie w części Atrium Starego Browaru NowyModel.org przygotował alejkę z projektami współpracujących z nimi designerów. Znalazły się wśród nich m.in. projekty mistrzów, jak Regał o Zmiennych Wysokościach Rajmunda Teofila Hałasa, jednego z najwybitniejszych polskich designerów, założyciela Katedry Wzornictwa Przemysłowego w PWSSP w Poznaniu oraz wykładowcy na Wydziale Architektury i Wzornictwa w poznańskiej uczelni, Krzesło Kowalskiego z serii „Ikony polskiego designu”, Krzesło CD i Fotel Bujany Karola Starczewskiego, założyciela Fundacji, a także designerów młodszego pokolenia. Jak mówią organizatorzy, „można je zobaczyć i zakochać się w nich od pierwszego wejrzenia albo przetestować, oswoić, polubić i… zamówić”.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!