REKLAMA

Projekt parterowego domu

| 07 marz 2017 10:42 0

Kalandra to nowoczesny dom parterowy przeznaczony na nowe osiedla i tereny podmiejskie. Ten ciekawy projekt domu zawiera aż cztery indywidualne pokoje (z opcją zrobienia z niech trzech ale za to większych). W projekcie przewidziano również dwie zróżnicowane wielkością łazienki.

Centrum domu stanowi ustawny, piękny salon z wyeksponowanym kominkiem i otwarta kuchnią, przy której znajduje się spiżarnia. Salon umiejscowiony został od strony frontowej, co umożliwia sytuowanie domu na działkach z dojazdem i wejściem od strony południowej.

W projekcie zastosowano duże okna, które w doskonały sposób doświetlają wnętrze i sprawiają, że wygląd domu jest bardziej nowoczesny. Główna bryła domu oparta na rzucie kwadratu jest przekryta dachem kopertowym. Dobudowany garaż łączy się w naturalny sposób z główna bryłą.

Wnętrze z nutką denimu

Kalandra to wyjątkowo funkcjonalny projekt parterowego domu. Wnętrza są niezwykle nowoczesne, ale zarazem przytulne. Salon z kominkiem łączy się tu płynnie z jadalnią i kuchnią. Duże okna w strefie dziennej sprawiają, że wnętrza stają się wyjątkowo przestronne i jasne. Kolorystyka nawiązuje do modnych skandynawskich stylizacji: nie brakuje tu bieli, szarości, drewna i odrobiny granatu. 

Parametry i technologia wykonania:

 • pow. domu: 105,40 m2
 • pow. garażu: 22,10 m2
 • pow. pom. gospodarczych: 6,00 m2
 • pow. zabudowy: 170,00 m2
 • wysokość domu: 7,30 m
 • kąt nachylenia dachu: 30º
 • min. wymiary działki: 22,70 x 20,10 m

  fundamenty – betonowe
  ściany zewnętrzne – Porotherm 25 cm + styropian 15 cm
  ściany wewnętrzne – Porotherm, cegła dziurawka
  strop – Teriva I
  dach – dachówka ceramiczna lub cementowa 236,00 m2
  elewacje – tynk strukturalny

Projekt: arch. Maja Klimowicz. Fot. Dom dla Ciebie Pracownia Projektowa Archeco

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!