REKLAMA

Projektowanie łazienki: najnowsze trendy aranżacyjne

| 01 sie 2016 14:37 0

Projektowanie łazienki potrafi sprawić sporo kłopotu, dlatego najlepiej skorzystać z wiedzy i doświadczenia eksperta. Profesjonalny salon łazienek jest doskonałym partnerem dla każdego inwestora. Przeczytajcie poradnik stworzony we współpracy z ekspertem sieci salonów ELEMENTS.

Wyznaczanie trendów w aranżowaniu wnętrz często porównywane jest z największymi na świecie pokazami mody. Z niecierpliwością, w największych stolicach świata oczekuje się na wydarzenia, związane z pokazami wnętrzarskimi, prezentacjami trendów jakie będą królowały w nadchodzących sezonach.

Łazienkowe akcenty

Łazienka jest pod wieloma względami trudnym pomieszczeniem do urządzenia. Trzeba pamiętać, że materiały użyte podczas jej aranżacji powinny nie tylko cechować się wysoką jakością wykonania i interesującym designem, ale muszą również sprostać trudnym warunkom, które panują w pomieszczeniu. Wilgoć i częste zmiany temperatury wpływają na eksploatację naturalnych surowców, dlatego warto zdecydować się na produkty wytrzymałe, które jednak będą atrakcyjne wizualnie.

Jednym z najważniejszych trendów, które określają charakter łazienki już na pierwszy rzut oka jest kolorystyka i format płytek ściennych i podłogowych. W tym sezonie widocznych i wiodących trendów jest kilka. W wyborze płytek podłogowych prym wiodą płytki drewno- oraz betonopodobne. Dzięki technologii cyfrowych nadruków trudno jest odróżnić je od prawdziwych desek czy drewnianego parkietu. Drewnopodobne płytki dostępne są w wielu różnych kolorach, które odwzorowują strukturę, a nawet fakturę różnego rodzaju drewna. Zastosowanie takich płytek daje bardzo przytulny, domowy efekt. Natomiast płytki betonopodobne, które już od kilku sezonów umacniają swoją pozycję, pozwalają na wprowadzenie do świata łazienek nowoczesnego stylu, który pasuje nie tylko do salonu.

Coraz częściej decydujemy się również na połączenie betonu z drewnem - materiału dającego ciepły klimat z zimnem i surowością. Absolutnym hitem ostatniego sezonu był patchwork. To metoda polegająca na łączeniu ze sobą pozornie niepasujących elementów, wzorów i kolorów. Kiedyś wynikał z konieczności i braku środków finansowych. Obecnie jednak jest jednym z najgorętszych trendów aranżacyjnych. Niezaprzeczalną zaletą tego stylu jest możliwość łączenia płytek z różnych kolekcji, co daje nam dużą dowolność aranżacyjną. Jeśli jednak wolimy dobór wzorów i kolorów pozostawić profesjonalistom, możemy wybrać propozycje z jednej kolekcji, a jest ich obecnie mnóstwo.

W tym sezonie na płytki ceramiczne powracają również, nieco zapomniane ostatnio, odcienie oliwki. Nieustająco popularne beże i brązy zyskały nowe, nieco „przybrudzone” oblicze. Projektanci chętnie sięgają po poprzecierane, imitujące beton szarości czy rudości. Styl vintage to kolejny hit na rynku płytek ceramicznych. Przetarcia i kolorystyczne nierówności na kafelkach wyglądają, jakby powstały naturalnie - w wyniku ich długoletniego użytkowania. Niekiedy efekt potęgowany jest poprzez nieregularną strukturę płytek i grubą warstwę szkliwa efektownie załamującą światło.

Czerń i biel to warianty kolorystyczne, które prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody. Monochromatyczne, kontrastujące zestawienia dają niezwykle dynamiczny, a jednocześnie elegancki efekt aranżacyjny. Biel coraz częściej pojawia się również samodzielnie. Projektantów urzeka jej dyskretna elegancja i zdolność rozświetlenia nawet najbardziej zacienionych pomieszczeń. Rdzawe barwy, odcienie miedzi, przetarcia i „skorodowane” struktury to poważna konkurencja dla, kojarzących się dotąd ze stylem industrialnym, szarości. Loft w nowym wydaniu to aranżacje wykończone rudobrązowymi płytkami imitującymi zardzewiały metal czy zaśniedziałą miedź. Rdzawe odcienie to doskonały sposób na industrialne wnętrze w nieco cieplejszym wydaniu. Doskonale komponują się z drewnem lub płytkami drewnopodobnym.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!