REKLAMA

Rafał Biskup: Czy chcesz aby Twój dom był piękny, wygodny i tani?

| 09 maj 2016 09:24 0

To dobre pytanie. Większość klientów odpowie – oczywiście! Jeszcze lepsze pytanie brzmi – czy jest to możliwe i jak ro zrobić? Projektant i architekt wnętrz, Rafał Biskup z pracowni Braf Design, podpowiada, że jeśli wnętrze ma być piękne, wygodne i przede wszystkim tanie, należy powierzyć to zadanie profesjonaliście, ale koniecznie „od A do Z!"

Na co dzień staram się sprostać tym wymaganiom. Moi klienci znają mnie z tego, że podejmuję się trudnych projektów, o ograniczonym budżecie. Jakie są tego efekty możecie ocenić sami. Aby udało się jednak osiągnąć satysfakcjonujący efekt ważne są trzy zasady:

1.ścisła współpraca z projektantem

2.ścisła współpraca z projektantem

3.ścisła współpraca z projektantem.

Dlaczego?

Po pierwsze zaprojektowanie swojego wymarzonego domu lub wnętrza najlepiej zlecić architektowi lub projektantowi wnętrz. Jeśli klient powierza nam to zadanie to prawdopodobnie dlatego, że nie czuje się na siłach aby samemu podjąć się takiego wyzwania. Być może dlatego, że się na tym nie zna, być może nie wie co z czym połączyć, gdzie, co kupić albo kto to wykona. A projektant to wszystko wie. Dzięki temu cały proces projektowy przebiega dużo sprawniej i bezstresowo. Poza tym dzięki wizualizacjom fotorealistycznym możemy zobaczyć, czy nasz dom lub wnętrze nam się podoba, zanim zaczniemy jeszcze cokolwiek budować.

Po drugie, jak mawiał mój profesor, „największe oszczędności można poczynić w fazie projektu, później zbieramy tylko jego owoce”. Jest mi to bardzo bliskie. Pieniądze wydane na dobry projekt to najlepiej wydane pieniądze, bo jak zapewniam moich klientów, zwrócą im się z nawiązką. Żaden z klientów nie zarzucił mi, że było inaczej. Zanim zostaną wydane jakiekolwiek pieniądze na prace budowlane i materiały, można wszystko zmienić nie ponosząc żadnych kosztów. Dobry projekt jest „tani” nie tylko w budowie. Powinien być również „tani” w eksploatacji, która trwa przecież lata.

Po trzecie jeśli mamy już wymarzony projekt to zrealizujmy go wiernie. Nie próbujmy go ulepszać bez konsultacji z architektem. Skoro obdarzyliśmy go zaufaniem to zaufajmy mu do końca. Z mojego doświadczenia wynika, że klienci są najbardziej niezadowoleni z tych elementów i rozwiązań, które sami zmienili, w zaakceptowanym przecież przez siebie, projekcie wykonanym przez profesjonalistę. W udanym projekcie ważne są detale. Czy jakieś rozwiązanie jest wygodne czasami decydują centymetry.

Jeśli więc chcesz aby Twój dom lub wnętrze było piękne, wygodne i tanie – to powierz to zadanie architektowi lub projektantowi wnętrz ale od A do Z!

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!