REKLAMA

Razem w kawalerce – jak pogodzić parę w małym mieszkaniu

ps | 02 kwi 2015 10:20 0

Jak zaaranżować wnętrze dla pary? Wbrew pozorom takie rozwiązanie nie musi kojarzyć się z ciasnotą i niewygodą. W opinii architektów wnętrz, komfort mieszkania zależy wyłącznie od tego, jak je sobie zaplanujemy.

Kompromis

Drobne ustępstwa obu ze stron są jak najbardziej korzystne. Kompromis względem zagospodarowania dostępnej przestrzeni, jest kluczem do udanego zaplanowania wystroju mieszkania, a co za tym idzie wygody dla obu domowników – mówi Joanna Grabowska, architekt i projektant wnętrz.

Mężczyzna może potrzebować więcej miejsca do pracy lub odpoczynku. Z kolei kobieta wymagać wygody i wyjątkowej estetyki. Potrzeby jednych i drugich można spełnić, bez rezygnacji z komfortu. Kluczem do sukcesu są odpowiednie akcesoria.

Planowanie nowoczesne

Przykładem niech będzie kuchnia. W wielu kawalerkach znajdują się aneksy, które odpowiadają wymaganiom jednej osoby, ale dla pary mogą być niewystarczające. W tym przypadku warto zastosować np. blaty wysuwane oraz wygospodarować dodatkowe miejsce na naczynia i przybory.

Blat wysuwany znajduje się pod zwykłym blatem roboczym i możemy go użyć zawsze wtedy, kiedy potrzebujemy dodatkowej przestrzeni. To świetne rozwiązanie, jeżeli potrzebujemy przygotować posiłek dla większej liczby gości lub po prostu realizować swoje kuchenne ambicje we dwoje. – mówi Marcin Małecki, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele.

Dodatkowe miejsce znajdziemy z kolei za cokołami, gdzie można zainstalować szuflady,
a także w szafkach narożnych. Tutaj sprawdzą się półki wysuwne, które zapewniają nie tyko pełen dostęp do wnętrza mebla, ale też pozwalają na jego efektywne wykorzystanie.

Rozwiązania dwa w jednym

W małym mieszkaniu warto stosować meble, oferujące różne funkcje. Np. w salonie stworzymy przestrzeń do pracy i odpoczynku, a to wszystko w jednym miejscu. To zasługa nietypowych rozwiązań. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!