REKLAMA

Salon fryzjerski z designerskim sufitem

| 25 maj 2017 12:17 0
Fot. Atsushi Ishida, www.ipsinc.jp

Podczas wizyty u fryzjera najważniejsze jest to, co na górze. Zazwyczaj chodzi o ułożenie włosów. Ale może być to także efektowny sufit, który aż domaga się, by zadrzeć głowę, by na niego spojrzeć. Lepiej nie robić tego podczas strzyżenia.

Salon piękności, który powstał w mieście Chiba, stolicy prefektury o tej samej nazwie położonej na japońskiej wyspie Honsiu, nosi nazwę Arkhe. To odpowiednik określenia arché, którym w greckiej filozofii przedsokratejskiej nazywano pierwotną zasadę kierującą światem. Według np. Talesa z Miletu takim zasadniczym tworzywem była woda. Do tej idei sięgają i właściciele salonu, i projektanci. Sfalowany sufit dominujący nad całym salonem, to symboliczne odniesienie do wodnego praźródła.

Kreowanie atmosfery w pomieszczeniu bazuje na surowych materiałach, jakie wykorzystano do jego zapełnienia. Tym samym projektanci używając aluminium i wydobywając urodę tego materiału, powołali do życia miejsce wypełnione ulotnym i nieustannie zmieniającym się światłem – jak to, które możemy obserwować odbijające się od tafli wody. Ściany (wykorzystano tu m.in. płyty gipsowo-kartonowe) są pomalowane w odcieniu srebra, który również naśladuje migotliwe odbicie światła na powierzchni wody.

Zobacz cały artykuł oraz zdjęcia

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!