REKLAMA

Salon w stylu nowoczesnym – zobacz 20 pomysłów polskich projektantów

| 20 lis 2015 08:37 0

Najważniejsza w stylu nowoczesnym jest przestrzeń. Ważny jest także minimalizm i prostota dodatków, artykułów wyposażenia wnętrz. Do przestronnych wnętrz nowoczesnych najbardziej pasują szarości, beże, biel. Druga szkoła mówi o kolorach mocnych, charakterystycznych. Realizacje zostały wykonane przez projektantów wnętrz z serwisu Archiconnect.pl

Dobrym zabiegiem w realizacji salonów w stylu nowoczesnym jest zastosowanie kontrastów. Do białych, jasnych, zimnych wręcz wnętrz, z całą pewnością będą pasowały kolory zdecydowanie rzucające się w oczy, wyraziste, ciemne: czarny, bordowy, brązowy. Dodadzą one nowoczesnemu wnętrzu dynamizmu.

W stylu nowoczesnym stosuje się proste i lekkie, najczęściej jednobarwne meble i dodatki. Dobrze odnajdują się w nim bryły geometryczne. Trzeba jednak zaznaczyć, że nowoczesny salon nie może być zagracony. Wszystko w nim musi mieć swoje miejsce, ponieważ tak jak pisaliśmy na wstępie, bardzo istotną kwestią tego stylu jest przestrzeń. Ilość mebli i elementów dekoracyjnych w nowoczesnych pomieszczeniach ograniczona jest do minimum. Styl nowoczesny pasuje także do małych wnętrz. Ważnym elementem w tym przypadku jest odpowiednie oświetlenie. Można zainstalować lampy ścienne i sufitowe, światła punktowe oraz taśmy ledowe. Takie wnętrza lubią też duże okna.

Zapraszamy do obejrzenia większej ilości zdjęć z realizacji przedstawionych w galerii głównej:

Światło i przestrzeń w salonie, kuchni i sypialni

Salon i sypialnia w orzechowym brązie

Salon w kolorach Caffe Latte

Salon nie musi być nudny

Niebanalny salon w dom jednorodzinnym w Lublinie

Nowoczesny salon 

Salon ze skosami w Izabelinie

Salon w mieszkaniu na ul. Raszyńskiej 

Salon z aneksem kuchennym w centrum Warszawy

Salon z małym aneksem kuchennym

Salon w apartamencie 4-poziomowym

Salon, mieszkanie na osiedlu City Park

Dom we Frankfurcie – salon

Mieszkanie Wrocław – salon

Jodła - Minimalizm udomowiony, salon

Dom prywatny Park View – salon

Dom w Lubinie - salon otwarty na kuchnię

Mieszkanie w piwnicy – salon z jadalnią

Salon z zielonym akcentem

Nowoczesny, jasny salon 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!