REKLAMA

Sofy na wysokich nóżkach - widoczny trend w aranżacji salonów

| 03 marz 2016 14:19 0

Świadomość designu w Polsce rośnie z każdym dniem. Ludzie mają potrzebę estetyki i otaczania się ładnymi rzeczami. Dlatego, po polskich salonach i pokojach dziennych widać, że często stawiają na sofy, które stoją na cienkich, wysokich nóżkach.

Nowoczesne sofy na cienkich nóżkach potrafią wspaniale urozmaicić wnętrze salonu. Cienkie i wysokie nóżki nadają niejednokrotnie ciężkim, masywnym bryło, wizualnej lekkości. Brak spoiwa i przestrzeń pomiędzy sofą a podłogą, wprowadza dynamizm. Dzięki wysokim nóżkom, sofy mają ciekawą formę, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych mechanizmów są też niezwykle funkcjonalne. Bywa nawet, że są główną ozdobą mebla, a sofa na wysokich nogach - ozdobą salonu. 

Cienkie i wysokie nóżki przyszły wraz z modą na nowoczesne, minimalistyczne wnętrza. W tym czasie wzrosło zainteresowane sofami na wysokich nogach, wykonanych z drewna lub różnego rodzaju metali. Bardzo interesująco prezentują się sofy na bogato zdobionych metalowych nogach oraz nogach tzw. stołowych, wykonanych z drewna. Większość sof na wysokich, cienkich nóżkach, nie posiada funkcji rozkładania, i dlatego nie może pełnić roli mebla do spania. Ten segment mebli zdobywa w Polsce coraz większą popularność. 

Do wyboru jest również szeroki wachlarz materiałów wykończeniowych, tzw. obić. Na co i dlaczego najczęściej decydują się klienci? 

  • Angelika Anusiewicz-Bochenek, zastępca dyrektora marketingu w Agata

     

    Skóra naturalna jest materiałem ponadczasowym. Cenimy ją za jej szczególne właściwości, takie jak odporność na uszkodzenia, oddychalność i oczywiście za elegancki wygląd. Skóra wymaga jednak zabiegów pielęgnacyjnych i szczególnej dbałości. Ciekawą alternatywą są meble w tapicerce z ekoskóry. Klienci salonów Agata Meble szczególnie upodobali sobie to obicie w klasycznych kolorach: białym, czarnym i szarym. Z kolei klasyczne tkaniny stwarzają ogromne możliwości personalizacji mebli wypoczynkowych – można wybierać spośród wielu różnych faktur i kolorów, a nawet zestawiać tkaniny w poszczególnych elementach mebla. Dostrzegamy tez duże zainteresowanie materiałami typu Aqua Clean, czyli łatwymi w czyszczeniu. Specjalna powłoka zapobiega wnikaniu plam do wnętrza materiału, a wszelkie zabrudzenia czyści się zwykłą wodą. Takie materiały obiciowe najczęściej wybierają rodziny z małymi dziećmi i miłośnicy zwierząt.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!