REKLAMA

Sprawdź, jak urządzić mieszkanie na wynajem

| 07 gru 2016 15:42 0
Urządzamy mieszkanie na wynajem. Projekt: Katarzyna Karpińska-Piechowicz. Fot. Bartosz Jarosz

Mieszkanie na wynajem ma przynieść szybki zwrot inwestycji i zacząć pracować na zysk. Zobacz na co zwrócić uwagę.

Niebagatelną rolę odgrywa sprawne i niedrogie wykończenie mieszkania.

Przeznaczenie punktem wyjścia

O sukcesie wynajmu, a mianowicie tym, jak szybko znajdziemy lokatorów i ile będą w stanie zapłacić, decyduje kilka czynników. Oprócz lokalizacji bardzo ważny jest standard mieszkania i jego funkcjonalność. W tym wypadku rozumiemy przez nią dostosowanie wyposażenia do potrzeb najemców. Na wstępie trzeba sobie zadać pytanie, do jakiej grupy celujemy – czy będą to studenci, młode, ale pracujące osoby czy może rodzina z dziećmi? Z umeblowaniem mieszkania można też zaczekać do momentu podpisania umowy z konkretnymi lokatorami. Wtedy znając ich potrzeby z łatwością kupimy odpowiednią liczbę łóżek czy krzeseł do jadalni.

Cena kierunkowskazem

Zanim jednak zabierzemy się do wybierania mebli i dodatków, musimy zmierzyć się z wykończeniem mieszkania. O ile nie celujemy w wysoki standard, najprawdopodobniej będziemy szukać niedrogich, uniwersalnych rozwiązań. Rozpiętość cenową wśród produktów takich, jak kafle, panele czy drzwi jest bardzo duża. Z łatwością znajdziemy rozwiązanie na miarę własnego portfela. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda oszczędność się opłaca. Czasami warto wybrać nieco droższy produkt polskiego producenta niż najtańsze rozwiązanie z Chin, które szybko trzeba będzie zastąpić nowym. Kupując elementy wykończenia warto zwracać uwagę na markę.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ I ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!