REKLAMA

Sprawdź jak wykreować świetlne efekty we wnętrzu!

uk | 21 sty 2015 14:08 0

Gra światłem jest istotnym elementem aranżacji każdego pomieszczenia. Meble z wbudowanym oświetleniem punktowym tworzą w pomieszczeniu wyjątkową atmosferę i pozwalają wyeksponować w witrynach elementy dekoracyjne.

Decydując się na zakup kolekcji mebli z podświetleniem, warto zastanowić się nad tym, jaki odcień światła najlepiej będzie pasował do danego wnętrza. Najczęściej stosowane jest światło białe w odcieniach zimnym lub ciepłym. Dostępne są także kolekcje mebli wyposażonych w oświetlenie RGBi, czyli zmienne światło kolorowe.

  • Doskonała gra światłem

     

    Piotr Leżoń, Dyrektor Handlowy Agata Meble

    Podświetlenie zamontowane w podwieszanych sufitach i zabudowanych półkach to w wielu mieszkaniach symbol nowoczesności. Takie rozwiązania mają jednak jedną wadę – są zamontowane na stałe i ich zmiana wymaga dużego nakładu pracy, wręcz remontu całego mieszkania. Alternatywą są najnowsze kolekcje mebli wyposażonych w podświetlane witryny, półki i podstawy. Takie zestawy również pozwalają na doskonałą grę światłem i tworzenie niepowtarzalnej atmosfery wnętrza, a są przenośne, więc zmiana aranżacji nie wiąże się z remontem.

    Producenci mebli najczęściej wykorzystują dwa rodzaje oświetlenia – halogenowe oraz LED-owe. To drugie jest jednak zdecydowanym liderem na rynku. Diody LED są energooszczędne, ponieważ zużywają do 80% mniej energii niż zwykłe świetlówki, i bardzo trwałe ponieważ mogą świecić nawet do 50 000 godzin. – Z punktu widzenia oświetlania mebli istotne jest także to, że LED nie wymaga skomplikowanego okablowania, co umożliwia podświetlenie praktycznie każdego elementu mebla.

Ta technologia pozwala na podświetlenie punktowe wybranych elementów mebli lub witryny w dowolnych barwach, w zależności od naszego nastroju, pory dnia lub dopasowania do dodatków. 

W sypialni bardziej odpowiednie jest światło spokojne, rozproszone. Idealnie więc sprawdzają się diody LED, które stworzą właściwy klimat do odpoczynku. Meble przeznaczone do tego pomieszczenia najczęściej posiadają podświetlenie w wezgłowiu łóżka czy frontach szaf.

Równocześnie odciągamy uwagę od mniej ciekawych miejsc w pomieszczeniu. W meblach często stosuje się także oświetlenie listowe, dzięki czemu podkreśla się kształt brył oraz kolor okleiny. 

W zależności od kolekcji mebli oświetlenie jest stałym elementem bądź dodatkową opcją. Niektóre zestawy wykorzystują wyłącznie podświetlenie listowe, inne punktowe lub mieszane.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!