REKLAMA

Stół nieskończony - zobacz nietypowy mebel od polskiego projekanta

| 28 paź 2016 11:32 0
Fot Meble Jang/Archiconnect.pl

„Stonoga” jest to system siedziska modularnego przeznaczonego do różnorodnych aranżacji wnętrz o charakterze publicznym. Autorem koncepcji jest architekt Marcin Kropidło.

Producentem systemu jest Jang. Za design mebla odpowiada Marcin Kropidło SPEYS architekci.

- Przestrzeń publiczna – miejsce które dzielimy, miejsce w którym się spotykamy, dyskutujemy. Jest to przestrzeń w której poznajemy nowych ludzi a czasem nawet odkrywamy samych siebie. Jedność, wspólnota, brak granic, kontynuacja. Są to przymiotniki opisujące naturalny charakter przestrzeni publicznej - podkreślają twórcy Stonogi, zapewniając, że te same cechy posiada stworzony przez nich "mebel".

- Staje się ona atrybutem oraz wyposażeniem przestrzeni publicznej. W jednej sytuacji poddaje się jej potrzebą, natomiast w kolejnej staje się jej cichym kreatorem. Wypełnia ją równomiernie lub tworzy akcenty. Poprzez swą ciągłość oraz kontynuację nie tworzy zamkniętych enklaw. Skłania oraz prowokuje natomiast do kontaktu, otwartej dyskusji oraz poznania osób które zasiadają przecież na tej samej ławce tuż obok lub za naszymi plecami - opowiadają o projekcie.

Produkt wykonano ze sklejki brzozowej 40 mm i drewna litego brzozowego. Zastosowano ekologiczny lakier mat i krzyż z laminatu kompaktowego. Mebel to 4 rozmiary modułów plus stolik. Produkt przeznaczony jest do muzeów, na wystawy, ośrodki edukacyjne, galerie handlowe, przedszkola, kawiarnie, bary, restauracje,

Jang tworzy meble oraz wnętrza autorskie. Początki działań pracowni to połowa lat 80-tych. Poznaj więcej projektów Jang w naszym serwisie.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!