REKLAMA

Studio projektowe Luceplan: klasyka na nowo

| 18 lis 2016 08:47 0
Lampa Costanza Luceplan fot. materiały prasowe

Włoskie studio projektowe Luceplan niemal przy okazji każdej premiery deklaruje, że nowy model lampy powstał jako reinterpretacja klasycznego motywu. Na pierwszy rzut oka trudno w to uwierzyć, ale już drugie spojrze - nie otwiera nowe skojarzenia i powoli odsłania sposób myślenia projektantów. W ich wydaniu dialog z klasykami nigdy nie brzmi nudno.

Stochastic to kompozycja złożona z 48 lustrzanych lub białych, półprzezroczystych kul. Projektant (Daniel Rybbaken) twierdzi, że punktem wyjścia był dla niego klasyczny żyrandol - ale nie jego kształt, a rytm rządzący kompozycją. Stąd właśnie tytułowa losowość.

Nowość: lampa Mesh (Gomez Paz) powstała z fascynacji strukturą sieci i matematycznym porządkiem bryły. Żyrandol składa się z wielu punktów światła, które dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii LED mogą świecić pojedynczo lub w różnych konfiguracjach.

Bestsellerowa Hope (Gomez Paz, Paolo Rizzatto) zbudowana jest z płatków formowanych na wzór soczewek Fresnela (stosowane w latarniach morskich).

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ I GALERIĘ ZDJĘĆ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!