REKLAMA

Styl glamour – zobacz zmysłowe wnętrza

ps | 27 maj 2015 11:32 0

Skąd ludzie czerpią pomysły na wystrój wnętrza? Okazuje się, że inspiracje pochodzą z natury, kultur dalekich krajów, ale również ze sztuki. Styl glamour ma na przykład swoje wzory w barokowych bogactwach form i wyrafinowanych kolorystycznie kompozycjach.

Kwintesencją stylu glamour jest wszechobecny blask. Zapewniają go lśniące tkaniny, iskrzące dodatki i migoczące kryształy. Pojawia się on także na podłodze, którą z powodzeniem mogą tworzyć panele laminowane o strukturze z połyskiem. Cechą charakterystyczną stylu glamour są nasycone kolory, odcienie fioletów i róży. W styl ten wpisują się również wszelkie szarości, beże, czerń, a wszystko podkreślone złotymi lub srebrnymi akcentami. Typowym elementem wystroju wnętrza glamour są meble. Wszelkie stylizowane, bogato zdobione fotele, pufy, łóżka, stoły. Prym w tkaninach wiodą lśniące materiały o wyraźnej fakturze, lub zupełnie gładkie, satynowe, aksamitne, welurowe oraz jedwabne. Poza użyciem ich w meblach, świetnie sprawdzają się jako zasłony, poszewki poduszek, narzuty. Wykończeniem wnętrza w stylu glamour są kryształowe żyrandole, świeczniki, lustra z finezyjnymi ramami. 

  • Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu RuckZuck 

    Urządzając mieszkanie w stylu glamour możemy bawić się formą i kontrastami. Barokowe elementy będą się ciekawie komponowały chociażby z akcentami nowoczesnego pop-artu. Ważne jest jednak zachowanie umiaru. By uniknąć nadmiernego, a przez to przytłaczającego przepychu i wprowadzić harmonię we wnętrzu, warto postawić na jeden wyrazisty dodatek lub kolor.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!