REKLAMA

Styl minimalistycznym w kuchni – less is more

| 02 gru 2015 10:57 0

Kuchnia – „centrum domowego dowodzenia”. Któż z nas nie marzy o pięknej, praktycznej kuchni. Odchodzi się obecnie od wnętrz pełnych różnorodności, przepychu. Zdecydowanie we wnętrzach króluje styl minimalistyczny. Zapraszamy do obejrzenia 20 projektów, których autorami są projektanci serwisu Archiconnect.pl

Less is more – to jedna z zasad, której hołdują współcześni projektanci wnętrz, przedmiotów użytkowych. Minimalistyczną kuchnię charakteryzuje niewielka ilość sprzętów. Wnętrze powinno być przestronne, niezagracone i jak najbardziej funkcjonalne. Wszystko wokół powinno być pozbawione ozdób. Meble powinny charakteryzować się prostotą. Oczywiście nie w negatywnym słowa znaczeniu, a użyciu skromnej palety materiałów, prostej formy, wykorzystaniu jasnego drewna liściastego, zmatowionych szkieł, aluminium. Ważne jest aby wszystkie materiały zachowały swoje naturalne barwy i odcienie.

Styl minimalistyczny miał swój początek w Japonii, a jego charakterystycznym wyznacznikiem jest prostota, perfekcja i wyciszenie. Głównym elementem tego stylu jest odczucie przestronności i porządku we wnętrzu. Styl ten kierowany jest do osób zorganizowanych i perfekcjonistów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii 20 wnętrz kuchennych, w których zdecydowaniem króluje styl minimalistyczny. Są to propozycje projektowe architektów wnętrz portalu Archiconnect.pl 

Kuchnia w stylu minimalistycznym

Biało - czarna kuchnia w podwarszawskich Babicach

Czarna kuchnia na warszawskich Włochach

Pastelowa kuchnia w podwarszawskich Ząbkach

Wiodący trend - kuchnia z jadalnią

Projekt kuchni minimalistycznej

Kuchnia minimalistyczna z wyspą

Kuchnia w domu jednorodzinnym

Kuchnia z kaktusami

Kuchnia w domu w Poznaniu

Kuchnia w mieszkaniu w Gdyni

Minimalistyczna kuchnia z betonem i drewnem

Z lasem w tle – kuchnia

Kolorowe em - salon z kuchnią

Kuchnia z miętą / kuchnia z indygo

Kuchnia w szarościach

Nadmorska kuchnia - Gdynia

Elegancja w minimalistycznej kuchni

Kuchnia w domu jednorodzinnym pod Gdańskiem

Kuchnia z akcentem drewna

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!