REKLAMA

Sufit z filcu z wyjątkowym designem

| 08 maj 2017 20:33 0
Sufit HeartFelt fot. mat. prasowe

Wśród projektów wyróżnionych nagrodą główną Red Dot Award w kategorii „Design Produktu” znalazł się pierwszy na świecie sufit wykonany z filcu opracowany przez Hunter Douglas Architectural. W uzasadnieniu jury zwróciło uwagę na wyjątkowy design.

Nagrodzony HeartFelt to pierwszy na świecie listwowy modułowy system sufitowy o unikalnej estetyce wykonany z filcu. Produkt został stworzony w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie filcem, który stosowany jest do tapicerowania oraz dekoracji ścian, ale też jako materiał bazowy czy pokrywający poszczególne elementy wystroju wnętrz takie jak np. lampy czy zegary.

- W architekturze filc jest obecnie bardzo ceniony - stwierdza Bjarne Hammer z uznanego duńskiego biura architektonicznego Schmidt Hammer Lassen Architects, które było zaangażowane w rozwijanie produktu od samego początku. - Filc jest idealnym materiałem do pracy dla architekta, ponieważ wywołuje emocje: jest niebywale miękki w dotyku i ma jednocześnie niezwykle naturalny wygląd - nadmienia architekt.

Przeczytaj cały artykuł

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!