REKLAMA

Szare wnętrze w stylu minimalistycznym

| 19 gru 2016 18:29 0

Inwestorom zależało na dużej ilości przestrzeni i światła, tak aby dom zdawał się być wypełniony po brzegi świeżym powietrzem. Zarówno architekci, jak i Pani domu lubią minimalizm, dlatego też wnętrze zaprojektowano według zasady „im mniej, tym więcej” i ta idea przyświecała wystrojowi każdego pomieszczenia.

Ten projekt to była czysta przyjemność! - kiedy arch. Łukasz Szadujko opowiada o zaprojektowanym przez niego wnętrzu domu w Lublinie, nie ukrywa entuzjazmu. Rzadko bowiem udaje się nawiązać aż tak zgodną współpracę z klientem. Właściciele tego domu oczekiwali jednak wnętrza, urządzonego dokładnie w takim stylu, w jakim Łukasz i Karolina uwielbiają projektować.

Właściciele chcieli mieć dom, w którym będzie można odpocząć, bez kakofonii kolorów, kształtów i ozdób - podsumowuje oczekiwania klientów Łukasz Szadujko.

Wspólnym mianownikiem dla wszystkich pomieszczeń są szarości i struktury betonu, które stanowią kontrastujące z gładkimi powierzchniami mebli, surowe, szorstkie tło. Pożądaną surowość buduje nie tylko betonowa faktura, ale także oszczędność w doborze mebli i dodatków. Wystrój otwartej strefy dziennej ograniczono niemal wyłącznie do utrzymanej w minimalistycznym stylu, zabudowy kuchennej, mebli wypoczynkowych i stołu jadalnianego z towarzyszącymi mu krzesłami. Zrezygnowano niemal całkowicie z jakichkolwiek ozdobników, a rolę dekoracji przejęły elementy umeblowania pomieszczenia oraz zabudowa, układająca się w geometryczną całość. Wzrok przyciągają duże, prostokątne powierzchnie.

Projekt: Karolina Stanek-Szadujko, Łukasz Szadujko; Luxon Design.

Stylizacja: Elżbieta Ławreniuk

ZOBACZ CAŁY PROJEKT ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!