REKLAMA

Sztuka w miejscu pracy: nowa moda w biurach

| 23 maj 2017 12:02 0
050645_1140.jpg

Firmy szukają nowych sposobów, by przyciągnąć do siebie najlepszych pracowników, a jednocześnie uatrakcyjnić miejsce pracy i wspierać kreatywne myślenie. Dzieła sztuki to coraz częstszy widok w biurowcach. Wybitne obrazy nie tylko relaksują i wprawiają w dobry nastrój, ale też inspirują i pobudzają kreatywność. Warszawski kompleks Bobrowiecka to przykład koncepcji biur, w których na trwałe zagościła sztuka, tworząc unikalny klimat wnętrz.

Sztuka wybitnych twórców stanowi unikalną wizytówkę firmy i zarazem dodaje prestiżu. Nie tylko buduje wizerunek w oczach klientów i pracowników, ale także wpływa pozytywnie na jakość i efektywność pracy. Według badań Amerykańskiego Komitetu Biznesu na rzecz Sztuki (BCA) oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Profesjonalnych Doradców ds. Sztuki (IAPAA) 78 proc. badanych stwierdza, że sztuka w pracy pomaga m.in. w obniżyć poziom stresu. 64 proc. respondentów uważa, że zwiększa ich kreatywność, a 77 proc., że zachęca do wyrażania własnej opinii. Z kolei badania przeprowadzone przez Szkołę Psychologii Uniwersytetu Exeter w Wielkiej Brytanii dowiodły, że efektywność osób pracujący w przestrzeniach, w których eksponowane są dzieła sztuki wzrasta aż o 17 proc.

Bobrowiecka 6 promuje sztukę

Bobrowiecka 6 to pierwszy w Polsce biurowiec, który na co dzień jest nie tylko siedzibą korporacji, ale i miejscem promocji sztuki. W ramach projektu Spectra Art Space realizowanego we współpracy z Fundacją Rodziny Staraków we wnętrzach Bobrowieckiej 6 prezentowana jest twórczość najwybitniejszych twórców polskiej sztuki współczesnej, w tym m.in. Magdaleny Abakanowicz, Wojciecha Fangora, Stefana Gierowskiego, Władysława Hasiora, Tadeusza Kantora, Romana Opałki, Teresy Pągowskiej, Wilhelma Sasnala, Leona Tarasewicza i Ryszarda Winiarskiego.

Przeczytaj cały artykuł

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!