REKLAMA

Trendy w nowoczesnej jadalni

ps | 20 lip 2015 15:08 0

Jadalnia to miejsce niezbędne dla każdego domu czy mieszkania. Stanowi przestrzeń integracji całej rodziny, spotykającej się przy wspólnych posiłkach bądź rozmowie. Jak nowocześnie zaprojektować jadalnię? Chcąc udzielić odpowiedzi na to pytanie, warto zastanowić się, jakie trendy dominują przy jej aranżowaniu.

Główną rolę przy urządzaniu jadalni powinien odgrywać stół. To on kreuje styl i charakter pomieszczenia. Można wybierać spośród stołów szklanych, wykonanych z tworzyw sztucznych, kamienia lub drewna. W ofercie znajdują się również nowoczesne połączenia surowców cechujących się różnorodną stylistyką czy kolorystyką. Są także stoły okrągłe, rozkładane, o nieregularnych kształtach, minimalistyczne bądź o bogatym wzornictwie. 

  • Katarzyna Kuźma z Le Pukka Concept Store

    Wśród najnowszych trendów w urządzaniu jadalni znaleźć można stoły z blatami wykonanymi ze spieków kwarcowych np. stół Elegance marki Metaform. Spieki kwarcowe stworzone są z granulatu naturalnych materiałów, takich jak iły łupkowe, skały granitowe i pigmenty ceramiczne, które w innowacyjnym procesie spiekania wypalane są w temperaturze 12250 stopni. Dodatkowo nie zmienia on koloru, parametrów i właściwości pod wpływem użytkowania. W ten sposób można otrzymać perfekcyjnie płaski oraz niezwykle trwały blat, który łatwo poddaje się czyszczeniu i dezynfekcji. Jego kolejną zaletą jest odporność na mróz, ogień, pleśń, promienie UV.

Funkcjonalne trendy

Kolejnym ciekawym trendem w projektowaniu jadalnianych ław i stołów jest wykorzystanie oryginalnych nóg o nietypowych kształtach czy też możliwość polakierowania części mebla według własnego gustu. Meble spersonalizowane zyskują w naszym kraju coraz większą popularność.

Polacy częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania, decydują się na zakup mebli pochodzących od polskich projektantów i designerów. Projektowane są one według potrzeb przyszłych użytkowników oraz gwarantują wysoką jakość.

Drewno wciąż modne

Wiele zastosowań ma także drewno. Ten tradycyjny surowiec może występować w niespodziewanych rolach, często w designerskich i nowoczesnych wnętrzach. Drewniane stoły jadalniane występują najczęściej w prostych formach, na czterech grubych bądź dwóch masywnych nogach. Popularne są również stoły na stalowych nóżkach. Pasują one nie tylko do wnętrz urządzonych w klasycznym stylu. Z prostą formą łączą się style industrialny, minimalistyczny i nowoczesny.

Przy wyborze stołu do jadalni warto pamiętać, aby był on funkcjonalny, spełniający wymagania wszystkich domowników oraz dostosowany do ich potrzeb. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!