REKLAMA

Urządzamy dom według Feng Shui

| 25 kwi 2016 08:40 0

Nasze wnętrze odgrywa w codziennym życiu każdego człowieka istotną rolę. To nie tylko estetyka oraz wygoda, ale również wpływ na samopoczucie. Okazuje się, że to jak urządzimy nasze mieszkanie może mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie. Dzięki urządzeniu wnętrza w zgodzie z zasadami Feng Shui możemy być bogatsi, zdrowsi, mieć udane życie zawodowe i rodzinne.

Porządek 

Jeśli w swoim życiu pragniemy porządku, chcemy aby panował w nim ład, powinniśmy zacząć od utrzymania przejrzystości. Każdy element powinien mieć w mieszkaniu swoje miejsce. Wnętrze nie powinno być zagracone. Musi być funkcjonalne i wygodne. 

Słonecznie

Dostęp do słońca i witamy D jest bardzo istotny. To normalne, że w ciemnym, ponurym mieszkaniu będziemy czuli się źle. To dlatego większość osób odczuwa dyskomfort w okresie zimowym, kiedy brakuje słońca, dzień jest krótki. Nasze samopoczucie zmienia się latem. Dlatego w pomieszczeniach dziennych powinniśmy zapewnić sobie naturalne światło, czyli południowy wschód, południe, południowy zachód, zaś sypialnia powinna znajdować się od północy lub wschodu.

Natura

Nic tak nie relaksuje psychiki człowieka jak natura. Tym samym nasze mieszkanie powinno zawierać jak najwięcej natury, czyli drewna, bawełny, roślin. Powinniśmy zaś unikać tworzyw sztucznych. Istotne jest aby w sypialnia, miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo ważnego dla naszego organizmu czasu, było oddzielone od reszty pomieszczeń. Hałas nie jest wskazany w tym wnętrzu. Wręcz przeciwnie, musi nam ono kojarzyć się z samą przyjemnością. 

Serce

Sercem mieszkania nazywa się salon oraz sofę, wokół której, bardzo często kręci się całe życie rodzinne. Miejsce to powinno być wygodne, przestronne. Zapewni to przede wszystkim stół lub narożnik, dzięki którym możemy usiąść odpowiednio w kręgu lub podkowie, tworząc wieź rodzinną. Jeśli chodzi o korytarz, przede wszystkim w feng shui istotna jest swobodna przestrzeń, która nas nie ogranicza np. w przygotowywaniu się do wyjścia oraz jasność takiego pomieszczenia.

  • Projektowanie według zasad Feng Shui

     

    Katarzyna Korus z pracowni Katarzyna Korus Interiors
     
    Przenosząc założenia Feng Shui na grunt lokalny (Europejski), można powiedzieć, że wiele założeń pokrywa się z założeniami ergonomii i logiki, które każdy z nas powinien zastosować. Traktując temat bardziej szczegółowo, nie jest on już taki prosty, gdyż może mieć zastosowania na wielu płaszczyznach w życiu prywatnym klientów lub w biznesie i jego powodzeniu. Temat zastosowania filozofii Feng Shui jest szeroki i bardzo indywidualny, także polecam konsultacje pod konkretnym kontem. W skrócie można powiedzieć, że wszystko jest energią i ma określone działanie. Dobrze aby energia pracowała pozytywnie wspierając domowników oraz osoby np. rozpoczynające określony biznes (np otwierające restauracje).

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!