REKLAMA

Wnętrze industrialne czyli ciekawe połączenie betonu i drewna

uk | 18 cze 2015 11:15 0

Połączenie betonu z innymi materiałami oraz odpowiednie wyeksponowanie pozwoliło stworzyć nowoczesne wnętrze w industrialnym stylu. Dominują tu odcienie szarości i biel, a drewniany stół i krzesła idealnie dopełniają całości.

Głównym motywem wnętrza dwukondygnacyjnego domu jest betonowa ściana, która „ciągnie się” przez obydwie kondygnacje. Została wykonana w trakcie powstawanie budynku, a ponieważ wyglądała bardzo dobrze postanowiliśmy wyeksponować ją we wnętrzu – podkreśla Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL. – Ściana stała się głównym motywem wnętrza, do którego dopasowaliśmy pozostałe elementy. Jest widoczna zarówno w części dziennej, jako główna ściana w salonie, jak i w części nocnej – na jej tle ustawiono w sypialni łóżko – dodaje. 

Atutem wnętrza jest także otwarta przestrzeń strefy dziennej – kuchni, jadalni oraz salonu. Od wejścia uwagę zwracają ciemnoszare elementy, hol z białymi wspornikowymi schodami czy też zabudowana ściana pokryta panelami drewnianymi.

Ten sam materiał wykorzystano w przypadku drzwi, dzięki czemu powstała obudowana ściana z ukrytymi drzwiami do garderoby, gabinetu i łazienki dla gości. Tuż za schodami całość płynnie przechodzi w część kuchenną z wolnostojącą, stalową wyspą.

Aby oddzielić kuchnię od reszty wnętrza, a także wyznaczyć ciągi komunikacyjne, na posadzce znalazły się płytki z ciemnoszarego lastryko. – To materiał, który najczęściej kojarzy się z klatkami schodowymi w blokach z wielkiej płyty – opowiada Rafał Grudziąż, współautor projektu. – Jednak tu użyty został w zupełnie nowej jakości nadając wnętrzu industrialnego, loftowego klimatu – dodaje.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!